Czym się sugerować przy wyborze portfela skórzanego?

112

Portfel skórzany od wielu lat nie traci swojej popularności. Obecnie wytrzymałe i eleganckie akcesorium towarzyszy nam niemalże na każdym kroku, ułatwiając przenoszenie pieniędzy, dokumentów czy kart kredytowych. Czym warto się sugerować przy wyborze tego idealnego? Podpowiadamy!

Rozmiar idealny do kieszeni i torebki

Rozmiar to pierwsza rzecz, na którą warto zwrócić uwagę w trakcie wybierania odpowiedniego portfela skórzanego. Wielkość akcesorium jest uzależniona od tego, jak i ile przedmiotów ma zmieścić. Czy mają być to tylko pieniądze? W takim razie idealnie sprawdzą się małe sakieweczki, które pozwalają na bezproblemowe chowanie gotówki. W przypadku, gdy chcesz przenosić w portfelu również karty kredytowe, dokumenty, zdjęcia najbliższych czy wizytówki, warto zainwestować w większy dodatek o funkcjonalnym wnętrzu.

Idealny portfel skórzany to taki, który z łatwością mieści się w męskiej kieszeni i damskiej torebce. Jednak sam rozmiar to nie wszystko, liczy się również wnętrze, które powinno być jak najbardziej praktyczne. Odpowiednia liczba kieszonek i przegródek, w tym także tych z zapięciem do przenoszenia monet, umożliwi Ci łatwą organizację zawartości portfela i sprawi, że nie będziesz mieć problemu ze znalezieniem potrzebnej w danym momencie rzeczy.

Kolor ma znaczenie

Skórzane portfele są dostępne nie tylko w odcieniu ponadczasowej czerni! Obecnie najlepsi producenci proponują swoim klientom akcesoria niemalże we wszystkich kolorach tęczy – od ognistej czerwieni, przez delikatny błękit, aż po przypominający przetarty materiał brąz. Bogaty wybór galanteryjnych dodatków znajdziesz między innymi w sklepie PolskaGalanteria.pl, spośród których z łatwością wybierzesz ten w ulubionej barwie. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę?

Choć największą popularnością cieszą się czarne portfele skórzane, to równie znakomitym pomysłem jest zakup tego w kolorze brązowym, szarym czy beżowym. Klasyczne odcienie pasują niemalże do każdej stylizacji. Jednak miłośnicy odrobiny szaleństwa wcale nie muszą rezygnować z barwnego akcesorium – z powodzeniem możesz wybrać portfel o oryginalnym wyglądzie, np. z dodatkiem wzorów czy niebanalnej tekstury. Kieruj się swoim stylem, a kupiony dodatek galanteryjny posłuży Ci przez wiele lat.

A może skóra ekologiczna?

Choć portfele wykonane ze skóry przestały być akcesorium luksusowym i można obecnie zakupić je w atrakcyjnych cenach, to jednak wiele osób nadal rezygnuje z trwałości i eleganckiego wyglądu, jakie zapewniają. Powodów jest wiele – od przekonań, aż po indywidualne upodobania. Doskonałą alternatywą dla tego tworzywa jest tzw. ekoskóra, czyli sztuczny materiał, który imituje swój naturalny odpowiednik.

Portfele z eskoskóry, czyli z poliestru pokrytego warstwą polichlorku winylu, podobnie jak te wykonane z naturalnego tworzywa, są trwałe, a do tego często również tańsze. Odproność na działanie wilgoci i wody oraz łatwość pielęgnacji i czyszczenia sprawiły, że z roku na rok są coraz chętniej wybierane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Skóra ekologiczna jest również dostępna w szerszej gamie kolorów i tekstur.

SPONSOROWANE

2 KOMENTARZY

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here