W niedzielę w Trzebnicy będzie MANIFESTACJA. Dlaczego?

1199

Tego w Trzebnicy jeszcze nie było, a jeśli było, to pewnie bardzo dawno. Na najbliższą niedzielę – 14 października o godzinie 14.30 – jedno z trzebnickich stowarzyszeń, APN Talent, zaplanowało Manifestację, która ma się odbyć na placu Piłsudskiego pod Urzędem Miejskim w Trzebnicy. Organizatorzy informują, że zadbali o wszelkie pozwolenia i na dowód pokazują, że na urzędowym BIP, pojawiła się już stosowana informacja, możecie ją zobaczyć tutaj.

Stowarzyszenie informuje, że rodzice mają dość dyskryminacji ich dzieci, którym władza utrudnia dostęp do gminnych obiektów. Chcą równego traktowania i prawdziwego wspierania sportu, a nie tylko wsparcia dla wybranych. Były więc apele do burmistrza Marka Długozimy, listy otwarte i zaproszenia do dyskusji o sporcie. Włodarza jednak na pisma nie odpowiadała, a na spotkania nie przychodził.

Teraz rodzice chcą zamanifestować swoje niezadowolenie. Jak piszą:

„Nie pozwolimy, aby ktokolwiek stale i w niewytłumaczalny dla nas sposób dyskryminował nasze dzieci, nasze zaangażowanie i nas samych.

Zapraszamy Państwa w niedzielę na Manifestację, której głównym przekazem jest RÓWNOŚĆ.

Równość, która jest przeciwieństwem dyskryminacji, a której niestety doświadczamy.

Zapraszamy wszystkich Państwa, do uczestnictwa w naszej manifestacji. To ona ma pokazać naszą siłę, naszą wolę zmian i determinację. Zmian ku lepszemu i w ramach naszego credo Trzebnickiej Deklaracji dla Sportu:

🏓Tak Dla równości
🏉Tak Dla młodości
Tak Dla powszechności
🏀Tak Dla otwartości
🏈Tak Dla współpracy
Tak Dla przejrzystości
🏸Tak Dla edukacji i wychowania kolejnych pokoleń

Zapraszamy całe rodziny naszych sportowców oraz ich samych. Zapraszamy sympatyków, przyjaciół i fanów naszej Akademii.

Poinformujcie wszystkich swoich przyjaciół, znajomych, rodzinę. Niech przyjdą i poprą nas w tym dążeniu do równości. Liczymy na wszystkich❗”

Zobaczcie post opublikowany na Facebooku:

2 KOMENTARZY

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here