Mocno wiało. Łamało gałęzie, wyrywało drzewa

430
W związku z wichurą strażacy byli wzywani 5 razy

Silny wiatr i intensywne opady deszczu dały się we znaki mieszkańcom naszego powiatu. Choć wiało mocno, w naszym powiecie porywy wiatru nie spowodowały aż tak dużego spustoszenie jak w innych częściach kraju. 

Wierzba przewróciła się na auto zaparkowane przy ul. Słonecznej w Trzebnicy
Jak powiedział nam dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Trzebnicy, w związku z wichurą strażacy interweniowali kilka razy.
Na ulicy Słonecznej w Trzebnicy drzewo przewróciło się na zaparkowany samochód. Na jednym z budynków na ul. Marcinowskiej zerwało opierzenie. Na terenie powiatu interweniowaliśmy jeszcze 3 razy. Pomiędzy Niezgodą a Rudą Żmigrodzką przewróciło się drzewo, które wyrwało fragment jezdni, w Zajączkowie mieliśmy zgłoszenie o złamanym konarze drzewa, tak samo w Ujeźdźcu Małym – powiedział nam dyżurny.
Od mieszkańców powiatu wiemy, że w niektórych miejscowościach nie było prądu, nie działało oświetlenie uliczne, ale awarie były dość szybko usuwane.

4 KOMENTARZY

      • A czy tylko drzewa według Ciebie produkują potrzebny dla nas tlen? Jest wiele innych roślin, które robią dokładnie to samo, a nie stanowią takiego dużego zagrożenia podczas wichur, których coraz więcej 🙂

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here