Pasowanie pierwszoklasistów

217
Uroczystość pasowania na uczniów w Szkole Podstawowej w Szewcach

Każdego roku w październiku najmłodsi uczniowie wiszeńskich szkół uczestniczą w uroczystości przyjęcia w poczet społeczności szkolnej. Wcześniej intensywnie przygotowują się by w trakcie wydarzenia móc zaprezentować się przed gośćmi oraz zdać symboliczny egzamin, a następnie zostać pasowanym przez dyrektora szkoły.

W gminie Wisznia Mała jako pierwsi (15 października) zostali pasowani uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Szewcach.

17 października pasowanie odbyło się w Szkole Podstawowej w Wiszni Małej oraz w Psarach. Następnie 19 października w poczet uczniów przyjęci zostali uczniowie Szkoły Podstawowej w Krynicznie. W poszczególnych uroczystościach uczestniczyli uczniowie danej szkoły, nauczyciele, rodzice, dziadkowie oraz zaproszeni goście, a wśród nich Wójt Gminy Wisznia Mała Jakub Bronowicki i dyrektor SAPO Agnieszka Moździerz.

W każdej ze szkół uroczystość pasowania przebiegała w określony sposób. Zanim nastąpiła podniosła chwila pasowania, uczniowie wykazali się wiedzą, umiejętnościami artystycznymi oraz pozytywnie odpowiedzieli na wszystkie zadane pytania. Udowodnili, że potrafią śpiewać i recytować wiersze. Po emocjonujących chwilach nastąpił najważniejszy moment czyli złożenie ślubowanie i pasowanie na ucznia.

Dla pierwszoklasistów było to ważne i emocjonujące wydarzenie oraz powód do dumy.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here