Czy warto iść na wybory?

158
Polityka stała się „brudna”. Ludzie coraz bardziej się nienawidzą i stają się obojętni. Politycy zdradzają kolegów i przeskakują z partii do partii, albo udają, że są bezpartyjni. Wiele osób przestało interesować się lokalnymi sprawami. Chcą spokoju i są zmęczeni wszechobecnym hejtem. Tymczasem z plakatów patrzą na nas różne twarze kandydatów.

Czy warto iść na wybory? No właśnie…

Szczerze?

– Mam dość niejakich i tchórzliwych radnych, w imię zasady „mierny, bierny ale wierny”. Mam dość osób, które do rady idą tylko po to, by pobrać dietę. Mam dość radnych, którzy siedzą całą kadencję i nie zadali ani jednego pytania, bo albo nie rozumieją co uchwalają, albo boją się przedstawić swoje stanowisko. Mam też dość, osób niekompetentnych i zwykłych pieniaczy. Mam dość, marnowania publicznych pieniędzy. Mam też dość obiecanek i wiecznego mówienia, że się nie da. Mam dość dziurawych lub co gorsze polnych dróg. Mam dość wiecznego dokładania się do materiałów szkolnych. Mam dość wiecznie zakamienionej wody w miejskich wodociągach. Mam też dość obsadzania na stanowiskach osób bez konkursów, z układów, często bez kwalifikacji. Mam dość ustawiania przetargów i zlecania prac bez przetargu, znajomym. Mam dość ukrywania informacji publicznej i zastraszana urzędników.

I właśnie dlatego uważam,
że warto iść na wybory

Jeśli i Wy Drodzy Czytelnicy, macie podobne zdanie, to zachęcam do pójścia na wybory. Zastanówcie się na kogo oddacie swój głos. Bo to jest ten jedyny i niepowtarzalny moment, kiedy to Wy, a nie władza, decyduje o przyszłości naszej małej ojczyzny.

Dlatego warto iść na wybory i postawić znak X w kratce przy nazwisku swojego kandydata na radnego, wójta czy burmistrza

2 KOMENTARZY

  1. ma pan rację panie Długosz i własnie dlatego żeby ci kórych pan promuje NIGDY nie mieli już szansy powrót do koryta ide na wybory, dzięki takim jak ja będzie pan miał okazję pluć na naszego Burmistrza przez następne cztery lata 🙂 ale to chyba dla pana dobrze, bo o czym by pan pisał

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here