Konstrukcja jest, tablicy nie ma

384

Mamy nową drogę ekspresową. Do Wrocławia możemy jeździć szybko i bezpiecznie. Nową eską do Wrocławia dojeżdżają nie tylko mieszkańcy Trzebnicy, ale i okolicznych miejscowości, a nawet Obornik Śl. Wiele osób jest zadowolonych, ale jest „ale”.

Około 2 miesięcy temu jeden z Czytelników zwrócił uwagę na to, że przy drodze ekspresowej ustawiono konstrukcje, na których pewnie miały być zamontowane tablice świetlne, takie same jak są na autostradach czy innych drogach ekspresowych. Dzięki nim, kierowcy mogą być na bieżąco informowani o korkach, kolizjach, wypadkach, zwężeniach, a także wszystkich innych zdarzeniach na trasie.

Szkoda, że poprzestano na konstrukcjach, bo kiedy był duży wypadek na AOW, samochody pchały się na obwodnicę, a tam był straszny korek. Gdyby kierowcy wiedzieli o utrudnieniach, pewnie wybraliby inna trasę i do celu dojechali znacznie szybciej, nie musieliby spóźnić się do pracy o godzinę – mówił czytelnik.

Zaraz po telefonie od kierowcy wysłaliśmy zapytanie do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z prośbą o odpowiedź, kiedy tablice informacyjne pojawią się na trasie. Minęły blisko 2 miesiące i ani tablic, ani odpowiedzi nie ma. Cóż pozostaje tylko dalej czekać.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here