Kupujesz wózek widłowy używany? Zobacz co sprawdzić przed zakupem!

175

Zdecydowałeś się na zakup wózka widłowego używanego? Świetnie! To dobra alternatywa dla nowych wózków, która pozwala zaoszczędzić pieniądze! Co więcej, znalazłeś idealnie dopasowany wózek, który spełnia Twoje wymagania i do tego w okazyjnej cenie? Uważaj! To co widzimy na zdjęciach oraz to co czytamy w opisie interesującego nas przedmiotu, może naprawdę nas zmylić i okazać się nieprawdą! Zanim podejmiesz ostateczną decyzję należy zwrócić uwagę na wszystkie detale pojazdu. Jeśli chcesz wybrać odpowiedni wózek widłowy używany do swojego przedsiębiorstwa, poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które elementy w wózku są bardzo ważne i należy przyglądać im się ze szczególną uwagą.

Odpowiedni wózek widłowy

Przed ostatecznym podjęciem decyzji o zakupie, warto zastanowić się raz jeszcze, czy wózek na który zdecydowaliśmy się, spełnia nasze potrzeby i wymagania. Istotne jest to, do czego dokładnie potrzebujemy wózka widłowego. Jeżeli pojazd ma być używany tylko w pomieszczeniu to dobrym wyborem będzie wózek z napędem elektrycznym. Jeśli posiadasz magazyn wielkopowierzchniowy i zależy Ci na tzw. transporcie pionowym to optymalnym rozwiązaniem jest wózek wysokiego składowania. Dowiedz się więcej o historii oraz zastosowaniu sztaplarek współcześnie tutaj.

Podstawowe informacje

Istotnymi elementami podczas poszukiwania wózka widłowego, są z pozoru informacje mało istotne. Podczas rozmowy telefonicznej, korespondencji mailowej, a najlepiej podczas oględzin wózka warto zwrócić szczególną uwagę, a także zapytać właściciela o takie kwestie jak:

 • pochodzenie wózka,
 • stan układu hydraulicznego,
 • przejeżdżone motogodziny,
 • czynności do których był wykorzystywany wcześniej,
 • rodzaj ogumienia i jego jakość,
 • historia serwisowa,
 • stan wideł wózka,
 • elementy wymieniane w wózku.

Wózek widłowy używany i kwestia jego zakupu zawsze wiąże się z ryzykiem, dlatego należy być bardzo ostrożnym i sprawdzać dokładnie każdy element nabywanego pojazdu. Dlaczego? Ponieważ z pozoru naprawdę niewielkie usterki mogą czasem zamienić się w poważne awarie. Dlatego niech nie zmyli nas nowa warstwa lakieru czy wymienione siedzenie, poza którymi nic innego nie zostało poprawione.

Jeżeli mamy wybór pomiędzy świetnie prezentującym się na zdjęciach wózkiem widłowym, a trochę gorzej wyglądającym pojazdem, który posiada wszystkie dokumenty wskazujące na jego wcześniejsze użytkowanie, to rozważniej będzie wybrać opcję nr 2., ponieważ warto znać historię kupowanego pojazdu. Co więcej będziemy czuć się bezpieczniej wiedząc, że wózek był regularnie serwisowany.

Szukasz sprawdzonych wózków widłowych używanych? Znajdziesz je tutaj.

Oczywiście, trzeba mieć na uwadze fakt, że osoba sprzedająca nam wózek widłowy może nie posiadać wszystkich istotnych dla nas informacji, jednak mimo to warto zawsze pytać i rozmawiać.

Dobrze jest przygotować sobie listę kontrolną lub skorzystać z tej przygotowanej na dole artykułu, dzięki której nie zapomnimy o sprawdzeniu istotnych kryteriów w wybranym przez nas wózku widłowym.

Gwarancja na wózek widłowy używany

Jak przy każdym kupowanym urządzeniu, także gdy nabywamy wózek widłowy, gwarancja jest bardzo istotnym elementem, który daje nabywcy poczucie bezpieczeństwa. Może zdarzyć się, iż wózek, który nas zainteresował stał przez dłuższy okres czasu nieużywany i nie mamy pewności, czy po kilku dniach użytkowania nadal pojazd będzie sprawny – dlatego warto porozmawiać oraz spisać umowę gwarancyjną. Ważne w tym działaniu jest to, iż nabywca wózka przez pierwsze tygodnie po zakupie sprzętu i w razie jego awarii może zabezpieczyć własne interesy.

Ważne! Sprzedawca zawsze musi udzielić gwarancji i rękojmi na towary, które sprzedaje – bez względu na to, czy są one nowe czy też nie.

Wybór wózka widłowego

Podczas wybierania wózka widłowego, warto zwrócić uwagę na części z których składa się pojazd, lub też wybrać ten znanej marki. Dlaczego? Ponieważ wybór wózka pochodzącego od popularnego producenta może w przyszłości ułatwić nam poszukiwanie zarówno części jak i odpowiedniego serwisu wózków widłowych. Należy mieć na uwadze, iż większa dostępność części wpływa na ich niższą cenę.

Znane marki, takie jak Cesab, Manitou czy Toyota posiadają własne serwisy, które wyróżnia jakość oraz gwarancja przeprowadzonych napraw. Dzięki profesjonalności serwisu, jeśli chodzi o kwestię sprawności i szybkości diagnozy wózków widłowych zaoszczędzimy pieniądze, a także skrócimy czas, w którym to uszkodzony wózek nie będzie mógł być wykorzystywany do pracy. Markowe serwisy wyróżniają takie cechy jak:

 • szybki czas reakcji,
 • bardzo dobre zaopatrzenie w części zamienne,
 • profesjonalna pomoc, oferowana przez szkolonych i profesjonalnych inżynierów,
 • pogotowie serwisowe,
 • gwarancja na każdą wykonaną naprawę.

Sprzedawcy

Istotne jest, aby szukać sprzedawców wózków widłowych, którym zależy przede wszystkim na budowaniu pozytywnej opinii ich firmy. Kupno wózka widłowego to skomplikowana oraz kosztowna decyzja, która powinna być skonsultowana z profesjonalistą, by ten pomógł nam w doborze odpowiedniego pojazdu zgodnie z naszymi wymaganiami.

Rozmowa i porady od doświadczonego i pewnego sprzedawcy są dla nas z korzyścią, gdyż zwiększają szanse na kupno wózka widłowego, który będzie służył nam przez długie lata.

Tutaj znajdziesz całą gamę używanych wózków, a każdą wątpliwość możesz rozwiać konsultując się ze specjalistami, którzy od wielu lat, każdego dnia, obsługują liczne grono swoich klientów.

Lista kontrolna dla kupującego wózek widłowy

Podsumowanie

Istnieje wiele rodzajów wózków widłowych, co pozwala na dostosowanie ich i wykorzystanie w każdych warunkach od małych magazynów, aż po stocznie wielkopowierzchniowe. To narzędzia, które ułatwiają prace związane z magazynowaniem czy przenoszeniem towarów o dużych rozmiarach. Coraz częściej zainteresowani kupnem wózka decydują się na inwestycje w wózek widłowy używany, gdyż jest to sprawdzona alternatywa dla bardzo drogich, nowych wózków.

Należy mieć na uwadze, iż zakup używanego wózka widłowego jest dużym wydatkiem, który wymaga dokładnej analizy pod względem marki wózka, jego części, osoby sprzedającej, a przede wszystkim naszych potrzeb i wymagań.

SPONSOROWANE

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here