Byli ministrowie, przyjechała wicemarszałek sejmu

393

Przed wyborami samorządowymi mamy nagłe, niezapowiedziane wcześniej wizyty polityków z pierwszych stron gazet. Do Obornik Śl. zjechali się ostatnio ministrowie partii rządzącej (pisaliśmy o tym w ostatnim numerze gazety – przyp. red.), a tymczasem Trzebnicę odwiedziła wicemarszałek sejmu Małgorzata Kidawa – Błońska.

Wizyta była krótka, bo miejscowości do odwiedzenia sporo. Trzebniccy działacze spotkali się z nią w restauracji Ratuszowa. Wicemarszałek, wsparła jedyną kandydatkę w wyborach na burmistrza czyli Renatę Bujak – Ziółkowską z Koalicji Obywatelskiej.

Wicemarszałek sejmu nie ukrywała, że cieczy się, że w wyborach startują kobiety i to na tak eksponowane stanowiska, gdzie jak wiadomo, od zawsze była dominacja mężczyzn.

  • Jeżeli politycy kierują się tylko chęcią zemsty i nienawiścią, to wszyscy widzimy, że nic dobrego z tego nie wychodzi. Musi być ta pozytywna energia. Chcemy z ludźmi rozmawiać. Oczywiście wszyscy robimy błędy, mniejsze lub większe, ale ważne, żeby się szanować – mówiła marszałek Kidawa – Błońska i dodała: – Dlatego wpieram, Panią Renatę i pozostałych kandydatów. Pamiętajcie też Państwo o sejmikach. Zwłaszcza, że samorządy to ostatnie miejsce wolności, bo wszystkie instytucje zostały już przejęte. Dlatego tak ważne jest to by iść na wybory i by wybrać właściwych ludzi.

A jutro o 15.30 Trzebnicę chce odwiedzić Rafał Dudtkiewicz, obecny prezydent Wrocławia.

4 KOMENTARZY

  1. Koalicja Obywatelska poświęciła Gminę Trzebnicę dla Starostwa Powiatowego. Panowie Adach, Gubernat, Wróbel wykazali się wyjątkowym trzórzostwem, nie stając naprzeciw Długozimy w wyborach na fotel burmistrza. Mamy niepowtarzalną okazję obalić monarchię długozimową, sympatie społeczeństwa lokalnego odwracają się od Długozimy. A oni wystawiają niedoświadczoną politycznie emerytkę. Masakra. Z braku realnej alternatywy poprę Szydłowskiego i PIS. Ten ma przynajmniej doświadczenie radnego, doświadczenie pracy w administracji i ciekawy program. DŁUGOZIMA MUSI ODEJŚĆ!!! A jego pachołki wylecieć ze swoich stołków!!!

    • panowie z Koalicji Obywatelskiej chcą utrzymac diety, w końcu gdy się bierze kase przez tyle lat to sie przyzwyczaja człowiek jak do wypłaty 🙂

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here