Pijana kobieta spowodowała wypadek na S5

2787
Na prostym odcinku drogi najechała na tył prawidłowo jadącego auta

Nawet na 10 lat, może trafić do więzienia kobieta, która, kompletnie pijana, spowodowała wypadek drogowy na drodze ekspresowej S5. Badanie wykazało u kobiety 1,2 promila alkoholu w organizmie. Podejrzana trafiła do policyjnego aresztu.

Jak podał Piotr Dwojak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy, do zdarzenia doszło w sobotę 15 września na drodze ekspresowej S-5.

Zdjęcie poglądowe. Wsiadła za kierownicę mając 1,2 promila alkoholu

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 39-letnia mieszkanka powiatu trzebnickiego, kierując samochodem osobowym, na prostym odcinku drogi najechała na tył prawidłowo jadącego w tym samym kierunku innego samochodu osobowego. W wyniku tego zdarzenia obrażeń doznały dwie mieszkanki powiatu wrocławskiego. Przeprowadzone badanie wykazało, że kobieta wsiadła za kierownicę mając 1,2 promila alkoholu w organizmie. Za spowodowanie wypadku – kierowcy, który znajduje się w stanie nietrzeźwości grozić może kara do 10 lat pozbawienia wolności – podaje Piotr Dwojak.

Dariusz Zajączkowski, rzecznik prasowy KP PSP w Trzebnicy powiedział nam, że strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku o godz. 11.35. Do akcji, która trwała blisko 1,5 godziny skierowano 13 strażaków. Samochodami jechały w sumie 3 osoby, a kiedy strażacy udzielali im pierwszej pomocy, na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe.

Trzebniccy policjanci apelują
o trzeźwą jazdę

Kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego – podkreśla Piotr Dwojak.

4 KOMENTARZY

  1. Gdyby to Długozima się rozwalił po pijaku, to byście go opisali z imienia i nazwiska, ale znana trzebnicka architektka ma ten przywilej pozostać anonimową.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here