Rusza VI semestr Kursu Robotyki w OOK

116
Fot. E.Rakiel

Już 6 października rozpoczną się zajęcia w ramach VI semestru Kursu Robotyki w Obornickim Ośrodku Kultury. Tym razem utworzonych zostało aż 6 grup, w których dzieci w wieku od 5 do 15 lat będą mogły kontynuować bądź rozpocząć swoja przygodę z robotyką i programowaniem.

Cały kurs obejmuje 8 spotkań po 2 lub 3 godziny lekcyjne,
w zależności od grupy

Dla nowych uczestników w wieku 5-6 lat przeznaczone są zajęcia WeDo Starter. Na kursie dzieci budować będą proste, choć niezwykle atrakcyjne konstrukcje robotów. Dowiedzą się czym jest programowanie w środowisku graficznym, pisząc podstawowe, najprostsze instrukcje dla robotów.

Kurs WeDo Nature dedykowany jest z kolei dla dzieci kontynuujących zajęcia z godziny 12:30-14:00 w poprzednim roku szkolnym oraz dla nowych uczestników w wieku 7-8 lat. Na zajęciach powstaną niebanalne konstrukcje mechanizmów natury, takie jak np. inteligentny goryl czy barwny motyl. Do zbudowanych modeli uczestnicy wprowadzać będą w środowisku graficznym proste i o umiarkowanym stopniu trudności programy, dzięki którym możliwa będzie interaktywna zabawa z robotami.

 Dla dzieci kontynuujących zajęcia z godziny 9-10:30 w poprzednim roku szkolnym oraz dla nowych uczestników w wieku 8-9 lat stworzony został kurs WeNxt Creator, na którym dzieci budować będą coraz bardziej złożone konstrukcje wyposażone w liczne czujniki.

Kurs Power EV3 dedykowany jest dla dzieci kontynuujących zajęcia z godziny 10:45-12:15 w poprzednim roku szkolnym oraz dla nowych uczestników w wieku 9-10 lat. Na kursie dzieci budować będą mechanizmy i pojazdy pracując w złożonej aplikacji do programowania tekstowo-graficznego poznając wielowątkowość, instrukcje warunkowe, zagnieżdżenia, itp.

Dla grupy wiekowej 11-15 lat przewidziane są dwa kurs: EV3 Engineering oraz GameIn. Na kursie EV3 uczestnicy odkrywać będą tajemnice techniki i wynalazków człowieka budując i programując skomplikowane urządzenia i roboty. To najbardziej wymagający kurs.

Grupa GameIn (11-15 lat) to jedyne z kolei zajęcia, gdzie dzieci nie budują robotów z zestawów Lego, lecz koncentrują się na nauce programowania w środowisku Scratch 2.0. Wraz z pomocą instruktora dzieci (przy indywidualnych stanowiskach pracy) pisać będą gry komputerowe, które zabierają ze sobą do domu.

Zajęcia prowadzone są przez profesjonalnych instruktorów z firmy Brainy z Wrocławia. Ilość miejsc na zajęcia jest ograniczona. Więcej informacji można znaleźć na stronie OOK. W razie pytań prosimy o kontakt mailowy: ewarakiel.ook@gmail.com.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here