AKTUALIZACJA – „Kurzbach Tropy” PRZENIESIONE NA MARZEC 2019

69
Zeszłoroczna edycja przyciągnęła miłośników przygód

AKTUALIZACJA:

Jak podają organizatorzy zaplanowana impreza plenerowa zostaje przeniesiona na marzec 2019

Już w niedzielę 30 września rusza kolejna edycja „Kurzbach Tropy”. Tym razem start z Prusickiego Centrum Fitness.

Czym jest Kurzbach Tropy?

To rajd o charakterze rekreacyjnej wycieczki – pieszej lub rowerowej na jednej z wybranych tras. Trasy będą przebiegać na terenie Gminy Prusice i Powiatu Trzebnickiego drogami i ścieżkami gruntowymi i utwardzonymi, w znacznej części wśród lasów.

Udział w imprezie polega na odwiedzeniu co najmniej jednego z punktów kontrolnych wskazanych na mapie oraz zarejestrowaniu tego faktu przez odbicie na karcie kontrolnej za pomocą perforatorów. Każdy uczestnik otrzyma komplet map (na których będą wykreślone wszystkie trasy) oraz kartę kontrolną (na której należy zarejestrować wszystkie odwiedzone przez zawodnika punkty). Karta kontrolna będzie stanowić podstawę do końcowej klasyfikacji startujących uczestników.

Punkty kontrolne będą oznakowane w terenie lampionami papierowymi (biało-czerwone kartki) w foliach, przymocowanymi do drzew, bądź innych przedmiotów znajdujących się w pobliżu punkt kontrolnego. Decyzję o wyborze trasy uczestnik podejmuje w momencie odbioru pakietu startowego. Istnieje możliwość zmiany trasy w trakcie rajdu, przy czym o tym fakcie należy powiadomić organizatora niezwłocznie po przekroczeniu linii mety.

Wszyscy uczestnicy wyruszą na trasy o godzinie 11.00 i poruszać będą się w terenie
samotnie lub w grupach

Każdy kto ukończy rajd przynajmniej z jednym odnalezionym punktem (odbicie na karcie kontrolnej) otrzyma pamiątkowy medal. Do wyboru 3 trasy: „Rzezimieszek” – trasa piesza, około 10 km; „Zakapior” – trasa piesza, do 20 km; „Prawdziwy Zbój” – trasa rowerowa, około 40 km.

Dla każdego uczestnika pakiet startowy, w którym w tym roku znajdzie się koszulka techniczna i niespodzianki od organizatorów. Na mecie czekać będzie zasłużony medal i posiłek regeneracyjny. Najlepsi na trasach zostaną nagrodzeni statuetkami.

Zapisać się oraz opłacić swój start w Kurzbach Tropy 2018 można online poprzez formularz zgłoszeń na stronie: online.datasport.pl

Opłaty startowe wynoszą: dorośli – 30 zł; młodzież – 15 zł; dzieci – 10 zł.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here