Mieszkanie we Wrocławiu – co proponuje stolica Dolnego Śląska?

81

Ogromną zaletą Wrocławia jest jego lokalizacja. Podróż ze stolicy Dolnego Śląska do stolicy Niemiec czy Czech nie przekracza 4 godzin. Tak dobre położenie sprawia, że w tym mieście obecnie działa z powodzeniem 20 tys. firm zarejestrowanych w KRS. Czy to dobry powód, by kupić mieszkanie we Wrocławiu?

Kupujesz mieszkanie? Wrocław – 3 stolice na wyciągnięcie ręki

Jedną z ważniejszych inwestycji w życiu jest zakup mieszkania. Wrocław ma szeroki wybór lokali pochodzących z rynku wtórnego i pierwotnego, spełniających nawet najsurowsze wymagania. Co roku przybywa osób szukających i inwestujących w lokalne mieszkalne i usługowe. Dlaczego Wrocław jak magnes przyciąga ludzi z całego świata?

Jedną z największych zalet tego miasta jest jego położenie. Ze stolicy Dolnego Śląska jest blisko do Warszawy i stolic dwóch istotnych pod względem gospodarczym krajów: Niemiec i Czech. Podróż samochodem do nich zajmuje mniej niż 4 godziny:

  • czas przejazdu z Wrocławia do Warszawy samochodem trwa około 3 godziny 30 minut drogą S8 – jest to odległość 377 kilometrów,
  • czas przejazdu z Wrocławia do Berlina samochodem trwa około 3 godziny 36 minut – to odległość 344 km (najkrótsza trasa),
  • czas przejazdu z Wrocławia do Pragi samochodem zajmuje około 3 godziny 55 minut drogą DK5 i D11 – to dystans 285 kilometrów.

Tak mały dystans zachęca do podróżowania nie tylko samochodem, ale również pociągiem. Aktualnie na trasie z Warszawa-Wrocław firma InterCity zapewnia 13 połączeń: 6 ekspresowych i 7 ekonomicznych. Wśród połączeń ekspresowych znajduje się możliwość przejazdu najszybszym w Polsce pociągiem „Pendolino”, którym podróż na tym dystansie zajmuje 3 godziny 38 minut. Pociągiem z Wrocławia można również dojechać bezpośrednio do Berlina – to jedno z najstarszych połączeń w Europie. Jeśli lubisz podróżować i nie wiesz, gdzie kupić mieszkanie – Wrocław to idealne miejsce dla ciebie.

Czy to dobre miejsce do mieszkania? Wrocław – 20 tysięcy firm w jednym mieście
Na dynamiczny rozwój wrocławskiego rynku nieruchomości wpływa między innymi liczba firm, jakie powstają w tym mieście. Aktualnie we Wrocławiu zainwestowało 20 tysięcy firm zarejestrowanych w Krajowym Rejestrze Sądowym, w tym:

  • 3276 – z udziałem zagranicznego kapitału,
  • 61 000 – w postaci spółek cywilnych i indywidualnych działalności gospodarczych.

Miało to wpływ na spadek bezrobocia w tym mieście. Pod względem ekonomicznym to idealne miejsce do mieszkania – Wrocław jest pełen ofert pracy, a co za tym idzie, daje duże szanse na rozwój zawodowy. Aktualnie jedną z najpopularniejszych branż jest branża IT.

Kupno mieszkania? Wrocław – tu inwestycja się opłaca

Własne mieszkanie we Wrocławiu to opłacalna inwestycja. Ze względu na szeroką ofertę rynku pracy do Wrocławia przyjeżdża wiele osób w poszukiwaniu lepszych propozycji zawodowych. Wszystkie te osoby początkowo szukają lokali do wynajęcia. Drugą ważną grupą osób zainteresowanych wynajmem mieszkań są studenci – Wrocław to miasto akademickie.

Mieszkania na sprzedaż można znaleźć niemalże w każdej części miasta. Na uwagę zasługują założenia, jakie proponuje deweloper Mój Dom. Jego nieruchomości położone są w dobrze skomunikowanych częściach miasta. Na stronie: https://www.mojdom.com.pl/lokale-mieszkalne/ znajduje się mapka z aktualnymi inwestycjami. Umiejscowienie budynków jest tak atrakcyjne, że kupione w nich mieszkania bardzo szybko znajdują lokatorów.

Jeśli inwestycja w nieruchomości, to tylko we Wrocławiu, bo to rozwojowe miasto pełne ofert pracy, które co roku przyciąga ludzi z całego świata. To wszystko sprawia, że kupione mieszkanie wynajmiesz w ciągu jednego dnia.

SPONSOROWANE

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here