Książki, po które warto sięgnąć jesienią 2018

43

Jesienne wieczory i słotne dni zachęcają do zaszywania się w domu i sięgania po ciekawe lektury. Oto 5 bestsellerów, po które warto sięgnąć jesienią 2018.

  1. Michael Mosley – Jelita wiedzą lepiej

Jest to jedna z najciekawszych propozycji w kategorii https://merlin.pl/bestseller/. Książka zawiera wiele ciekawych informacji zarówno dla osób prowadzących zdrowy styl życia, jak i dla cierpiących na różne schorzenia. Mosley wskazuje, jak odczytywać sygnały płynące z jelit, które przez wielu naukowców nazywane są drugim mózgiem.

  1. Heather Morris – Tatuażysta z Auschwitz

Bestseller ostatnich miesięcy. Tatuażysta z Auschwitz to przejmująca opowieść o Żydzie, który każdego dnia wykonywał obozowe tatuaże na rękach kobiet, mężczyzn, dzieci i starców. Jego praca wspierała działanie nazistowskiej machiny śmierci, lecz tytułowy tatuażysta za wszelką cenę chciał przetrwać i uratować z piekła swoją ukochaną. Po latach zdecydował się na spowiedź, w której opowiada o tym, jak wyglądało jego życie w Auschwitz.

  1. Katarzyna Nosowska – A ja żem jej powiedziała

Kasia Nosowska przez lata była jedną z najbardziej znanych piosenkarek w kraju, lecz zrezygnowała z celebryckiego życia i rozpoczęła karierę blogerki. Jej blog to zbiór ciekawych felietonów i anegdot, w których nie brak ciętego języka, trafnych uwag i dystansu do otaczającego świata. Nosowska zebrała najciekawsze wpisy z bloga w książce A ja żem jej powiedziała, która tuż po premierze zyskała status bestsellera.

  1. Katarzyna Bonda – Czerwony pająk

Katarzyna Bonda to królowa polskiego kryminału – spod jej pióra wychodzą liczne książki bestsellery. Czerwony pająk to kolejna część historii o Saszy Załuskiej, która została uwikłana w skomplikowaną intrygę. Córka Załuskiej została uprowadzona, a Sasza odkrywa, że ma to związek z niewyjaśnioną do tej pory sprawą zabójstwa „Dziadka”. Wkrótce znika też sama Załuska, a z jeziora wyłowione zostaje ciało kobiety. Jak kończy się historia Saszy Załuskiej? Bonda trzyma czytelników w niepewności do ostatniej strony Czerwonego pająka.

  1. Anna Herbich – Dziewczyny z Wołynia

Dziewczyny z Wołynia to kolejny bestseller, który opowiada o czasach II wojny światowej. Przejmująca opowieść o kresach targanych wojenną zawieruchą i nacjonalistycznymi nastojami porusza od pierwszej do ostatniej strony. Prawdziwe historie dziewcząt, które przeżyły głód, bestialskie mordy polskich wsi i śmierć bliskich na długo zapadają w pamięci. Dziewczyny z Wołynia jednocześnie dają nadzieję, że człowiek jest w stanie przetrwać wszystko i odnaleźć w końcu spokój ducha.

SPONSOROWANE

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here