Koleje Dolnośląskie za darmo zawiozą miłośników rowerów do Żmigrodu

292

W sobotę, 22 września będziemy obchodzić Światowy Dzień bez Samochodu. Z tej okazji  Koleje Dolnośląskie uruchomią specjalny „Pociąg do Rowerowej Krainy”, który zawiezie pasażerów z Wrocławia do Żmigrodu. Warto wybrać się w bezpłatną podróż, ponieważ na gości czekać będzie tego dnia wiele rowerowych atrakcji, konkursów oraz zabaw!

Mówi się, że Dolny Śląsk jest rowerową stolicą Polski.

W sobotę 22 września wszyscy miłośnicy jazdy na rowerze powinni odwiedzić Żmigród

gdzie od godz. 14 obchodzić będziemy Światowy Dzień bez Samochodu. Tego dnia zaplanowano tam wiele wydarzeń związanych z jazdą na rowerze. Między innymi otwarcie trasy ze Żmigrodu do Prusic oraz wspólny przejazd do zespołu Pałacowo-Parkowego. Impreza będzie świętem wszystkich cyklistów, którzy wybierają tani, ekologiczny oraz zdrowy środek transportu. Jazdę na rowerze można łączyć z kolejowymi podróżami. Zwłaszcza w tak pięknym i bogatym w rowerowe trasy regionie jak Dolny Śląsk.

Koleje Dolnośląskie chętnie dołączają do grona uczestników tego wydarzenia i jako partner zorganizują specjalny przejazd pod nazwą „Pociąg do Rowerowej Krainy”.

Ruszy on w sobotę (22.09) o godz. 12:22 ze stacji Wrocław Główny i dotrze do Żmigrodu o godz. 13:05.

Przejazd będzie bezpłatny zarówno w relacji tam oraz
z powrotem do Wrocławia

Podczas podróży „Pociągiem do Rowerowej Krainy” prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na budowę pomnika Pamięci Mieszkańców Kresów Wschodnich, którzy w Gminie Żmigród znaleźli swój drugi dom.

Szczegóły dotyczące rozkładu jazdy „Pociągu do Rowerowej Krainy” są dostępne na stronie internetowej www.kolejedolnoslaskie.eu .

UM

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here