Jakie meble do salonu wybrać – tapicerowane tkaniną czy skórą?

107

Salon to miejsce wypoczynku i spotkań ze znajomymi. To w nim czytamy książki, czasami pracujemy, a niekiedy nawet śpimy. Warto więc zaaranżować tę przestrzeń w taki sposób, aby z powodzeniem spełniała wszystkie wymienione funkcje, a salon nie stracił na wyglądzie.

Punktem centralnym każdego salonu jest kanapa. Jaką wybrać – tapicerowaną tkaniną, ekoskórą czy skórą? To podstawowe pytanie, jakie najczęściej zadają sobie urządzający wnętrza. Dostępny na rynku asortyment jest tak duży, że każdy klient znając swoje potrzeby oraz upodobania, znajdzie meble, które spełnią jego oczekiwania pod każdym kątem.

Zalety i wady mebli tapicerowanych tkaniną

Tkaniny są najczęściej wykorzystywanym materiałem do tapicerowania. Przyczyną tego są dużo niższe koszty zakupu niż w przypadku mebli skórzanych, dlatego więcej ludzi może sobie na nie pozwolić. Czasami są nie tylko tańsze, ale też lepsze niż meble skórzane. Dlaczego? Przede wszystkim są trwałe, dzięki czemu najczęściej służą dłużej niż przeciętna skóra, która jest bardzo delikatna. Ponadto są ciepłe i przyjemne w dotyku, w końcu nie każdemu faktura skóry musi przypaść do gustu. Są też łatwe w czyszczeniu i nie rozciągają się, tak jak skóra naturalna czy ekologiczna.

Meble tapicerowane mają też wady. Jedną z nich jest konieczność systematycznego odkurzania, gdyż tapicerka jest siedliskiem zarazków i bakterii, które są zmorą alergików. Wymagają też częstego prania, jako że łatwo się brudzą.

Plusy i minusy mebli tapicerowanych skórą

Skóra tapicerska to zazwyczaj wybór tych, którym od zawsze marzył się salon w stylu klasycznym. Jest ona niezwykle wytrzymała, zarówno na pęknięcia, otarcia, jak i przebarwienia. Wbrew pozorom posiada największą wytrzymałość ze wszystkich rodzajów materiałów, jakie wykorzystuje się do obicia mebli. Przechodząc do wyglądu, jest bardzo ekskluzywna, dzięki czemu prezentuje się elegancko i z klasą. Przykładowo skóra madras, częsty wybór klientów kupujących kanapy tapicerowane skórą, posiada dobre właściwości, jeśli chodzi o efekt wizualny. Pamiętając o odpowiednim dbaniu o nią, gdzie w grę wchodzi czyszczenie i natłuszczanie, zdecydowanie przewyższa on ten, jaki oferują nam meble tapicerowane.

Niestety również kanapa skórzana ma swoje wady. Jedną z nich jest konieczność jej konserwacji. Tak samo jak tapicerka, skóra łatwo się brudzi, a niektóre z plam trudno jest doczyścić. No i przede wszystkim jest bardzo droga. Koszt mebli skórzanych może być dwukrotnie a nawet trzykrotnie większy od kosztów zakupu kanapy tapicerowanej tkaniną.

SPONSOROWANE

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here