Ile pożyczek i kredytów można mieć?

122

W życiu każdego z nas pojawiają się niespodziewane wydatki. Gdy potrzeba dodatkowej gotówki zaciągnięcie pożyczki wydaje się najwygodniejszym i najszybszym rozwiązaniem. Niestety, kłopoty finansowe, podobnie jak inne lubią chodzić parami.

W takiej sytuacji często zastanawiamy się czy możemy zaciągnąć kolejną pożyczkę. Spróbujmy więc odpowiedzieć na pytanie ile pożyczek i kredytów można mieć.

Sporo zależy od twojej zdolności finansowej

Tak naprawdę nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytania jaka liczba pożyczek jest bezpieczna. Wszystko zależy bowiem od tego, jakie dochody osiągasz, oraz jakie są wydatki twojego gospodarstwa domowego. Ktoś, kto zarabia dobrze z powodzeniem może jednocześnie spłacać kilka kredytów i pożyczek. Jednak osiągając zarobki w granicach najniższej krajowej warto być czujnym. Pomocne w odpowiedzi na to pytanie mogą być kalkulatory zdolności kredytowej, które możesz znaleźć w internecie. Podając wysokość zarobków oraz średnie miesięczne wydatki dowiesz się jakiej wysokości raty nie będą dla ciebie obciążeniem. Sporo informacji na ten temat znajdziesz również na stronie coolfinance.pl.

Firmy pożyczkowe mają swoje obostrzenia

Nawet jeśli posiadasz zdolność kredytową umożliwiającą ci zaciągnięcie kilku pożyczek jednocześnie możesz spotkać się z odmową. Bardzo wiele firm, które udzielają pożyczek pozabankowych ma bowiem zasadę, według której jednocześnie możesz posiadać tylko jedną pożyczkę u niej zaciągniętą. Oczywiście, możesz wówczas aplikować o pożyczki w kilku różnych firmach, warto jednak dokładnie sprawdzić, czy nie będzie to dla ciebie zbyt dużym obciążeniem i poszukać te z firm, które mają obecnie najlepsze warunki na rynku. Wśród nich wymienić można chociażby SohoCredit.

Ryzykowne sytuacje, których lepiej unikać

Pożyczki to wygodne rozwiązanie dla osób potrzebujących dodatkowej gotówki, ale również zagrożenie. Warto więc unikać ryzykownych sytuacji, które mogą wpędzić nas w tak zwaną “spiralę długów”. Przede wszystkim warto wystrzegać się zaciągania kolejnej pożyczki na spłatę poprzedniej. To nieodpowiedzialne zachowanie, które sprawia, że twoje zadłużenie znacząco wzrasta. Jeśli nie możesz poradzić sobie ze spłatą zobowiązań znacznie bezpieczniejszy będzie kredyt konsolidacyjny.

SPONSOROWANE

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here