Góra ma już swojego Delfinka

157
Na Dolnym Śląsku powstanie w sumie 9 dolnośląskich delfinków

Kolejna kryta pływalnia została wybudowana w ramach programu „Dolnośląski Delfinek”. Od początku września uczniowie oraz mieszkańcy Góry mogą korzystać z nowego basenu. W uroczystym otwarciu obiektu wzięli udział m.in. Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Michał Bobowiec, radny wojewódzki.

To już czwarty Delfinek wybudowany w naszym regionie,
z którego mogą korzystać Dolnoślązacy

Pływalnia z niecką o wymiarach 16,67 x 8,5 m (4 tory pływackie) i głębokości 0,9-1,35 cm powstała przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Górze przy ul. Szkolnej 2. Wraz z pływalnią wyposażoną standardowo w zaplecze szatniowo-sanitarne powstała też kręgielnia, która stanowi dodatkową atrakcję.

Do godziny 16:00 pływalnia będzie służyć do nauki pływania dzieci i młodzieży szkolnej, m.in. w ramach realizowanego przez samorząd województwa programu „Umiem pływać”, a po zakończeniu nauki szkolnej w godzinach popołudniowych, a także w weekendy, ferie i wakacje delfinek będzie udostępniony mieszkańcom dla celów rekreacyjnych i rehabilitacyjnych.
Pływalnie są dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Obiekty sportowe w naszym regionie budowane są tak, by żadne przeszkody architektoniczne nie stanowiły dla nich bariery – podkreśla Michał Bobowiec, radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Całkowity koszt inwestycji to ok. 7,5 mln zł, z czego 1,25 mln przekazał samorząd województwa dolnośląskiego, a pozostałe środki zapewniła Gmina Góra oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki (Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej).
Nowe pływalnie pozwolą na prowadzenie profesjonalnej nauki pływania dzieci i młodzieży. Liczę też na to, że delfinki zachęcą także pozostałych mieszkańców gmin do aktywnego spędzania wolnego czasu – zaznacza marszałek Cezary Przybylski.

Na Dolnym Śląsku powstanie w sumie 9 dolnośląskich delfinków

To już czwarty Delfinek wybudowany w naszym regionie, z którego mogą korzystać Dolnoślązacy

W tym roku w ramach pierwszej edycji powstały już cztery: w

  • Strzegomiu,
  • Chocianowie,
  • Głuszycy i
  • Górze.
  • Pozostał do otwarcia jeszcze jeden – w Twardogórze.

Natomiast w ramach drugiej edycji pływalnie budowane są w:

  • Kątach Wrocławskich (otwarcie w tym roku),
  • Żmigrodzie,
  • Jeleniej Górze i
  • Szczawnie-Zdroju.

Samorząd województwa przekazał na realizację projektu
w sumie 11,25 mln zł.

UM

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here