Dzisiaj upływa termin rejestracji kandydatów na radnych. Kto zdąży, a kto się spóźni?

655

Tegoroczne wybory, charakteryzują się bardzo krótkimi terminami. Wymusza to nowy kodeks wyborczy. Tylko do dzisiaj, czyli do 17 września, wszystkie komitety mają czas na zgłoszenie swoich list kandydatów na radnych zarówno do gminy, jak i powiatu oraz sejmiku.

Kandydatów na wójtów i burmistrzów można zgłaszać
do 26 września do godziny 24.00

Sprawdziliśmy, kto ma to już za sobą, a kto jeszcze przygotowuje ostatnie dokumenty. Okazuje się, że wiele komitetów nie jest jeszcze zgłoszonych i pewnie dopiero dzisiaj listy z nazwiskami trafią do odpowiednich komisji. Pełną listę kandydatów na radnych zgłosił już np. komitet burmistrza Arkadiusza Poprawy w Gminie Oborniki Śląskie, burmistrza Igora Bandrowicza w Gminie Prusice czy wójta Jakuba Bronowickiego w Gminie Wisznia Mała. W Wiszni widzimy także kandydatów na radnych zgłoszonych przez PiS.

Co ciekawe nie zgłoszono jeszcze żadnych kandydatów w pozostałych gminach czyli Trzebnicy, Żmigrodzie czy Zawonii. To oczywiście nie oznacza, że komitety list nie zarejestrowały. Być może są one już zgłoszone, ale jeszcze nie zostały wprowadzone wszystkie dane.

W najbliższym numerze NOWej  postaramy się przedstawić wszystkich kandydatów do rad gmin, powiatu i sejmiku z naszego terenu

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here