Dzieci upchnięte jak sardynki – rodzice interweniują

865
Początkowo zakładano, że do placówki może chodzić 185 dzieci, a potem liczba ta wzrosła do 339

Tuż po rozpoczęciu roku szkolnego, czytelnicy zaczęli przesyłać do nas sygnały, że w nowo otwartym żłobku i przedszkolu w Trzebnicy zostało przyjętych zbyt dużo dzieci.

Kuratorium miało się zająć się sprawą, a dyrektor placówki zapewniała nas, że po kilku dniach chaosu udało się rozwiązać problem.

Jak poinformowali nas rodzice, w przedszkolu i żłobku nie udało się poprawić sytuacji dzieci, bo… placówka po prostu jest za mała. Niektórzy mówią wprost, że powodem przepełnienia przedszkola jest obietnica burmistrza – że wszystkie dzieci zostaną przyjęte – i fakt, że chciał jej dotrzymać za wszelką cenę.

Szanowny Panie Burmistrzu,

Niniejszy list otwarty jest wynikiem zaniepokojenia kilkorga znajomych rodziców, których dzieci uczęszczają do przedszkola im. Krasnala Hałabały. Po ostatnim nagłośnieniu nieprawidłowości zmiany nastąpiły jedynie na papierze.

Przepełnione grupy podzielono tak, że jedne grupy pomniejszono, a inne przepełniono jeszcze bardziej. Sztuczny podział doprowadził do tego, że w trzech grupach jest po 25 dzieci, a sądząc po nazwiskach dzieci nie trafiły tam przez przypadek. (…)

Wydaje się, że dzieci zostały rozdzielone, w grupie jest po 18-19 przedszkolaków, jednak podział zrobiono tylko na papierze, bo dzieci przebywają w tej samej sali

Cały list otwarty publikujemy
w aktualnym 39/2018 numerze
NOWej gazety trzebnickiej
lub e-wydaniu

9 KOMENTARZY

 1. MALKONTENCI jesteście. Gmina postawiła nowy obiekt, wszystko pięknie wykończone, dzieci przyjęte a wam k…a dalej źle.
  Polecam przeprowadzić się do Wrocławia i nie dostać w ogóle miejsca w żłobku czy przedszkolu albo pozostać z dzieckiem w domu lub załatwić sobie nauczanie indywidualne!
  A faktycznie, za pomówienia o jakiś nazwiskach w grupach gmina czy burmistrz powinien zgłosić sprawę do prokuratury

 2. przyjedz sobie k**** do przedszkola w godzinach szczytu w sali 2 babki i 30 dzieci rozpierdol to malo powiedziane. nie jest przystosowane rozumiesz co to znaczy ?

  • poziom kultury masz 1A, nie? Tak się składa, że mam tam dziecko, i bywam tam w „godzinach szczytu” i co, wg ciebie bawiące się dzieci to rozpie…l??? A szczerze, nie widziałem, żeby w sali było 30 dzieci… Człowieku, weź idź do prywatnego przedszkola i stawiaj żądanie, żeby grupa miała 10 osób. Lepiej, jak nie było w ogóle tego przedszkola , bo jak jest to trzeba teraz narzekać, że za małe???

   • No i dobrze napisane….prywatne też są…NIE MA OBOWIĄZKU POSYLANIA DZIECI DO TEGO PRZEDSZKOLA ..Będzie więcej miejsca

 3. W jednej sali nie może być 3x dzieci. Może sprawdziles zadowolony rodzicu że nie ma żadnego programu minął miesiąc dzieci pozostawione są same sobie żadnych zajęć typu rytmika angielski. Kobiety zajmujące się nimi są w zaawansowanym stadium załamania nerwowego nie umieją sobie poradzić. Grupy są po ponad 30 osób żeby tego nie było widać potworzono sztucznie grupy jak żabki i boćki i są razem na kupie w jednej sali. Wszystko zrobione na szybko przed wyborami każdy to wie w końcu Łysy musi wygrać. Wszyscy go kochają.

 4. „2 babki i 30 dzieci …” jak moje dzieci chodziły jeszcze do starego przedszkola Hałabały to była ” 1 babka i 25 dzieci” i było dobrze.
  Mogę tylko pozazdrościć rodzicom, których dzieci uczęszczają do nowego obiektu my o takich warunkach dla naszych dzieciaków mogliśmy tylko pomarzyć!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here