Zostawił auto na ekspresówce | Policja daje 14 dni kierowcy na zgłoszenie się

1743

PRUSICE.  W czwartek 23 sierpnia, o godz. 20.15 strażacy pojechali na drogę ekspresową Nr 5. Jak się okazało, na poboczu drogi, na światłach awaryjnych stał mercedes. Kiedy strażacy dojechali na miejsce, nikogo nie było przy aucie. Na odcinku  około 100 metrów, aż do pojazdu, ciągnęła się plama oleju. Auto było zamknięte na klucz i nie miało żadnych widocznych uszkodzeń. Strażacy przeszukali pobliski teren, ale nikogo nie znaleziono. Patrol drogowy usunął plamę, a dalsze prace prowadzili policjanci.

Akcja strażaków trwała ponad godzinę, a na miejsce wysłano 10 strażaków z 2 jednostek

Jak powiedziała nam Daria Szydłowska z trzebnickiej policji, policjanci znają właściciela samochodu. – W związku z pozostawieniem pojazdu w miejscu zagrażającym bezpieczeństwu i złym stanem technicznym, pojazd zabezpieczono na parkingu strzeżonym. Służby posprzątały wycieki płynów. Teraz, jeżeli w ciągu 14 dni właściciel auta zgłosi się sam na komendę, to zostanie ukarany jedynie mandatem karnym.
Jeśli tego nie zrobi, to sprawa zostanie przekazana do zespołu do spraw wykroczeń i będzie prowadzone postępowanie. – mówi Daria Szydłowska.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here