Zakończenie wakacji w Szymanowie – oczywiście na lotniczo!

300
W trakcie Pikniku Lotniczego w Szymanowie obejrzymy występ solowy Agaty Nykazy z Grupy Akrobacyjnej Żelazny

Mocnym podsumowaniem tego sezonu będzie Piknik Lotniczy, który odbędzie się już w najbliższy weekend (1 i 2 września). Zarówno na ziemi jak i w powietrzu zapowiada się mnóstwo atrakcji.

W godzinach wczesnoporannych i wieczornych oglądać będziemy finały Motoparalotniowych Mistrzostw Polski. Od 29.08. piloci będą rywalizować w konkurencjach nawigacyjnych, zaś w weekend zaprezentują swoje umiejętności latania precyzyjnego. W Szymanowie wystąpi światowa elita, bowiem w tym roku w Tajlandii, Polacy zdobyli drużynowo Mistrzostwo Świata.

W ciągu dnia na niebie kilkakrotnie pojawią się srebrni medaliści Mistrzostw Świata w Akrobacji Szybowcowej i złoci medaliści Mistrzostw Polski.

W sobotę ok. godz. 13:00 oraz w niedzielę ok. godz. 14:00 obejrzymy solowe występy Agaty Nykazy, która szybowce zamieniła na samoloty i lata obecnie w barwach Grupy Akrobacyjnej Żelazny.

Cała formacja samolotów Grupy zaprezentuje się
w sobotę ok. godz. 17:00.

Loty akrobacyjne przeplatane będą skokami spadochronowymi, z udziałem członków Polskiej Kadry Narodowej, uczestników ostatnich Mistrzostw Świata.

W niedzielę planowany jest przylot jedynego w Polsce samolotu T-6 Harvard, z okresu II Wojny Światowej.

Dodatkową atrakcją będą występy Formacji 3AT3. Zespół ten lata na samolotach, które od ubiegłego roku stanowią również podstawową flotę szkoleniową naszego lotniska. Grupa samolotów zaprezentuje się w dynamicznym pokazie zarówno w sobotę jak i niedzielę.

Poza tym pokaże się sporo lekkich samolotów, które będzie można oglądać na wystawie statycznej, która będzie szczególnie ciekawa w drugim dniu imprezy, gdy przyleci grupa gości z Wielkiej Brytanii.

Dla dzieci Aeroklub przygotował kilka zamków i zjeżdżalni, a dla nieco starszych specjalny trenażer lotniczy. W sobotę będzie można nabyć przedmioty i elementy uzbrojenia oraz umundurowania z zasobów Agencji Mienia Wojskowego.

Nowością na lotnisku będą warsztaty muzyczne. W sobotę między godziną 12:00 a 17:00 i w niedzielę między 15:00 a 18:00, artyści z wrocławskiego zespołu Foliba będą prowadzić naukę gry na afrykańskich bębnach. Zatem nie tylko ze względu na afrykańskie rytmy, zapowiada się naprawdę gorący weekend.

Wstęp na imprezę będzie bezpłatny, a jedyny koszt to miejsce parkingowe. Z uwagi na ograniczoną przepustowość drogi, zachęcamy do planowania przyjazdu z wyprzedzeniem.

01-02 września lotnisko w Szymanowie.
Piknik będzie trwać w godzinach od 10:00 do 18:00

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here