Uwaga | W okolicach grasuje podpalacz

2104

Strażacy są pewni, że to nie jest zbieg okoliczności ani też przypadek. W trójkącie tworzonym przez 3 miejscowości co pewien czas wybuchają pożary.

Dariusz Zajączkowski, rzecznik prasowy trzebnickich strażaków mówi, że w ostatnich trzech tygodniach,

strażacy odnotowali aż 14 pożarów w jednej okolicy

Zauważyliśmy, że podpalenia zdarzają się w takim jakby trójkącie i okolicach miejscowości: Nowy Dwór, Pawłów Trzebnicki i Marcinowo. Podejrzewamy, że sprawcą pożarów musi być jakiś podpalacz. W zaledwie 3 tygodnie było tam aż 14 pożarów. Paliły się balety słomy, ścierniska, suche trawy. Informację przekazaliśmy policji. Zobaczymy, co się będzie działo dalej. – mówi Dariusz Zajączkowski.
Jak dodaje, strażacy monitorują tego typu zdarzenia i przekazują je odpowiednim służbom.

Jak do tej pory podpalacz nie odważył się roznieć ognia w innych miejscach jak pola i łąki, ale nie można przewidzieć co zrobi za jakiś czas. Warto abyśmy zwracali uwagę na nietypowe sytuacje, może komuś uda się zauważyć niebezpiecznego dowcipnisia, który będzie podpalał kolejne suche trawy czy pola.

Nigdy nie wiadomo, czy swoim zachowaniem nie spowoduje dużych strat materialnych, ani czy nikomu nie stanie się krzywda.

Policja prosi o pomoc w schytaniu podpalacza, zanim dojdzie do tragedii!

1 KOMENTARZ

  1. Tak samoale byko dwa tygodnie temu w raszowie i brochocinie.palily się kubly,poznien nowe budowy a na noch deski i strzecha a na koniec stara melczarnia .policja przyjechala ,straz nie dotarła bo po dwoch godz samoistnie sie wygasilo…w tamtychnie okolicach to trojka młodzieży na.rowerach ktorych nikt nir zna z tych rejonow jest podejrzana ale narazie jest cisza

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here