Rekordowe 6 mln dla mieszkańców na instalacje OZE. Trwa nabór wniosków!

456

Trwa nabór wniosków na dofinansowania na montaż instalacji fotowoltaicznych. Gmina Prusice zachęca do udziału w projekcie oraz składania wniosków na dofinansowanie zadania polegającego na zakupie i montażu mikroinstalacji służących wytwarzaniu energii z Odnawialnych Źródeł Energii.

Dzięki środkom pozyskanym przez spółkę Prusice PS Energetyka Odnawialna oraz Gminę Prusice mieszkańcy mogą uzyskać dofinansowanie w wysokości 85% kosztów montażu instalacji fotowoltaicznych.

– Realizacja projektu pozwoli na ograniczenie wydatków mieszkańców na energię, a sam grant to pomoc finansowa rzędu 15-25 tys. złotych, w zależności od wielkości instalacji, dla każdego mieszkańca, który zakwalifikuje się do projektu – informuje Kamil Leśniak Prezes Spółki Prusice PS Energetyka Odnawialna.

Dla kogo granty?

Do ubiegania się o grant uprawnieni są wszyscy właściciele domów jednorodzinnych oraz budynków użyteczności publicznej znajdujących się na terenie Gminy Prusice.

Koszt instalacji jest dość wysoki, oscyluje w granicach od 4 do 5 tys. zł za montaż modułów o mocy 1kWp. Jednak dzięki otrzymanej refundacji koszt wyniesie jedynie 600-800 zł za 1kWp.

Aby otrzymać dofinansowanie należy wypełnić i złożyć wniosek o grant w Urzędzie Miasta
i Gminy w Prusicach

Wniosek dostępny jest w sekretariacie Urzędu oraz na stronach internetowych: Gminy Prusice i spółki Prusice PS Energetyka Odnawialna.

Wniosek zostanie sprawdzony pod względem formalnym, a do osób, które zostaną zakwalifikowane do projektu, przyjedzie specjalista, który doradzi i odpowie na wszelkie pytania dotyczące instalacji OZE.

Jakie dokumenty należy posiadać?

  • Poprawnie wypełniony wniosek wraz z załącznikami (dostępny na stronie internetowej Gminy Prusice),
  • udokumentowane prawo do dysponowania nieruchomością,
  • kompleksową umowę na dostawę energii z operatorem,
  • komplet rachunków za energię elektryczną z ostatnich 12 miesięcy,
  • oświadczenie o dostępie do Internetu oraz
  • informacja o barku zaległości wobec gminy.

Wszystkich zainteresowanych mieszkańców Gminy Prusice zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi warunkami oraz składania wniosków w jednym egzemplarzu w Sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy w Prusicach.

Nabór wniosków potrwa aż do zakończenia projektu, czyli
do września 2019 roku

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here