Rowerzystka spowodowała kolizję

569
@pixabay.com

W ubiegłym tygodniu straż pożarna odebrała zgłoszenie dotyczące potrącenia rowerzystki, które miało miejsce przy zjeździe do Instytutu Kolejnictwa w miejscowości Węglewo.

Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały
3 jednostki i 11 ratowników

Po dotarciu na miejsce zdarzenia rowerzystka objęta została opieką ratowników medycznych. Na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń. Miejsce zdarzenia i pobocze zabezpieczone zostało przez strażaków.

Jak jednak informuje Piotr Dwojak, rzecznik prasowy trzebnickiej policji, ustalono, że sprawcą zdarzenia była właśnie rowerzystka, która nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo pojazdowi.
Ponadto okazało się, że nie ma ukończonych osiemnastu lat, w związku z tym policjanci nie mogli jej wystawić mandatu karnego. Zgodnie z polskim prawem jest to nadal osoba nieletnia, przez to sprawa została skierowana do rozpatrzenia przez Sąd Rodzinny.

1 KOMENTARZ

  1. Mandat można wystawić dla osoby powyżej 17 lat, a że do kolizji wyjeżdżają 3 wozy bojowe, to druga sprawa. Wszak wszyscy za to płacimy, a i tak nic na lepsze się nie zmienia. Najważniejsze to dobrze zablokować drogę i niech wszyscy stoją, bo na tyle można liczyć od dzielnych strażaków. Podobne działania na drogach szybkiego ruchu lub autostradach. Czemu nie rozkręca się barier pochłaniających, by zawrócić kierujących do najbliższego zjazdu. Niech stoją w upale, czy mrozie po kilka godzin, bo oni działają. Nie winię tu zwykłego strażaka, ale przełożonych, którzy za nic nie maja zwykłego kierowcę.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here