Bagno zaprasza na Święto Chleba i Ziół

270

Piknik Rodzinny Święto Chleba i Ziół organizowany jest już po raz 8. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz imprez Gminy Oborniki Śląskie i Powiatu Trzebnickiego. – Równolegle z Piknikiem odbywa się Spot Motocyklowy – „Jest to zmieniona formuła wcześniejszego Zlotu Miłośników Starej Motoryzacji. Spot rozpoczynamy o godzinie 13.00 a atrakcje festynowe rozpoczynamy od godziny 15.00”. – zachęcają organizatorzy.

Podczas tegorocznej edycji festynu, organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji dla odwiedzających

Dla najmłodszych w tym roku mamy darmowe dmuchane zamki, zjeżdżalnie, bungi i warsztaty ziołowe. Do tego przewidzieliśmy pokaz ratownictwa medycznego wraz z rozcinaniem auta. Będziemy mieć też zaplecze wojskowe z grochówką. Swoją obecność zapowiedziało nadleśnictwo Oborniki Śląskie ze stoiskiem oraz LGD z Trzebnicy, które jak zwykle ma do zaoferowania konkursy z nagrodami dla każdego. Mówiąc o konkursach polecam konkurs na domowy chleb, w którym może wziąć udział każdy! Nie trzeba być profesjonalistą, jest to konkurs na domowy wypiek. Panie mogą też wziąć udział w konkursie na wianek oraz na tak zwane „bicie piany”. Panowie mogą spróbować swoich sił w „spacerze farmera”. Myślę, że warto wziąć udział w konkursach bo przewidzieliśmy naprawdę cenne nagrody – zachęca Arkadiusz Kucharski, jeden z organizatorów przedsięwzięcia.

Przy okazji pikniku po raz 3. będą zbierane pieniążki na leczenie i rehabilitację Jagódki Krakowiak

Marcin Tyrała z klubu „Fumka”

Wesprzeć małą Jagodę będzie można poprzez datki do puszek, kupując rzeczy na kiermaszu, a także licytując beczkę piwa, krzesła firmy Claudie design, auto Peugeot 3008 z pełnym bakiem na weekend podczas finałowej licytacji. Pomysłodawcami i głównymi wykonawcami zbiórki na rzecz Jagody są członkowie Klubu Miłośników Starej Motoryzacji „Fumka”.

W tym roku, po raz pierwszy będzie można zejść na boisko po schodach, a nie stromej skarpie. – W tym roku dzięki współpracy z Sołectwem udało się wykonać schody – zejścia na boisko co na pewno ułatwi poruszanie się w szczególności osobom starszym. W latach wcześniejszych udało się wykonać oświetlenie boiska, scenę i solidne ławki. Mamy nadzieję, że będą służyć latami. – mówi Arkadiusz Kucharski.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here