Przybywa terminali płatniczych w Polsce

46

Na targach, bazarach, w sklepach osiedlowych, a także w salonach fryzjerskich i kosmetycznych – w tych miejscach klienci często nie mogą płacić kartą. Program Polska Bezgotówkowa ma na celu to zmienić. Jak się okazuje… fundacja realizuje swój cel z sukcesem!

Wyniki licznych badań pokazują, że Polacy oczekują większej dostępności do transakcji bezgotówkowych. Jak przekonują, płatność kartą daje wygodę i bezpieczeństwo.

Tymczasem okazuje się, że w ramach programu Polska Bezgotówkowa zainstalowano już ponad 50 tys. terminali płatniczych. „Najwięcej umów na terminale zostało podpisanych w województwie mazowieckim, śląskim i małopolskim. Przedsiębiorcy, którzy przystąpili do programu, reprezentują ponad 300 rodzajów działalności” – poinformowała Fundacja Polska Bezgotówkowa.

Jak się okazuje, na terminal płatniczy najczęściej decydują się właściciele sklepów, w tym sklepów spożywczych, restauracji oraz zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i właściciele usług transportowych. Co więcej, rośnie także zainteresowanie programem wśród przedsiębiorców z branży motoryzacyjnej oraz usług medycznych.

Na czym polega Program Polska Bezgotówkowa? Do kogo jest skierowany?

Program skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy chcą rozpocząć przyjmowanie płatności bezgotówkowych za swoje towary i usługi. Do programu mogą przystąpić przedsiębiorcy, którzy w okresie ostatnich 12 miesięcy nie akceptowali płatności bezgotówkowych w swoim punkcie i ci, którzy otwierają nowy biznes.

W ramach programu można otrzymać do trzech darmowych terminali płatniczych. Co więcej, przez 12 miesięcy nie pobierana jest prowizja od transakcji. Posiadaczom terminali oferowane jest ponadto wsparcie techniczne.

By wziąć udział w programie należy wejść na stronę Bezgotowki.pl, wybrać odpowiedni dla swojej firmy terminal płatniczy, wypełnić zgłoszenie, przejść niezbędną weryfikację i… czekać na kuriera, który dostarczy sprzęt pod wskazany adres. By dowiedzieć się więcej o Programie Polska Bezgotówkowa wejdź na stronę Bez Gotówki https://bezgotowki.pl/o-programie/.

„Cieszy nas duże zainteresowanie programem ze strony mikro i małych przedsiębiorców. Naszym celem jest upowszechnienie nowoczesnych płatności bezgotówkowych tak, żeby można było z nich korzystać równie łatwo i powszechnie, co z tradycyjnych płatności gotówkowych” – powiedział Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

SPONSOROWANE

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here