Jak wybrać profesjonalny odkurzacz piorący dywany i tapicerkę? Walka z brudem cz.1

521

Na rynku technologii sprzątających stale pojawiają się nowe propozycje, które udoskonalają zapewnianie higienicznych warunków w naszych pomieszczeniach. Jedną z innowacji, która zdobywa coraz większą popularność jest profesjonalny odkurzacz piorący. W wysokim stopniu pozbywa się on brudu i kurzu, a także zapewnia odpowiednie warunki higieniczne dla alergików.

Czy warto kupić odkurzacz piorący?

Żeby odpowiedzieć na to pytanie, należy dobrze zrozumieć jak funkcjonuje odkurzacz piorący. Jest to urządzenie, które łączy w sobie dwie techniki sprzątania.

Pierwszą z nich jest odkurzanie, drugą pranie.

Odkurzacz piorący do dywanów wykorzystuje do sprzątania wodę zmieszaną z detergentem czyszczącym.

Woda wraz ze środkami piorącymi wystrzeliwana jest z dużą siłą przez specjalną rurę na powierzchnię, która ma zostać poddana czyszczeniu.

Wysokie ciśnienie przekłada się na dużą siłę uderzenia, która po prostu rozbija cząsteczki brudu. Dodatkowo, są one osłabiane i odrywane od powierzchni przez działanie detergentu.

Kolejnym etapem czyszczenia jest praca ssąca. Druga rura zasysa wodę, detergent oraz rozdrobniony brud, a także kurz, pył i inne alergeny i odprowadza do specjalnego zbiornika.

Używając zatem odkurzacza piorącego, w tradycyjny sposób pozbywamy się kurzu i pyłu z powierzchni, a jednocześnie ją dokładnie pierzemy.

Z tego powodu zdecydowanie warto kupić profesjonalny odkurzacz piorący na parę. Dzięki niemu, będziemy w stanie zachować czystość i higieniczne warunki na najwyższym poziomie.

Bez trudu wyczyścimy i przywrócimy dawny blask tapicerce, skórzanym meblom, dywanom, wykładzinom itp. Odkurzacz piorący parowy zapewnia o wiele lepszą jakość sprzątania niż tradycyjne urządzenia.

Czy polecamy zakup odkurzacza piorącego? Jeżeli zależy nam na wysokim poziomie czystości, warto postawić na taki produkt. Tego rodzaju sprzęt jest chętnie wykorzystywany przez firmy sprzątające.

Jaki odkurzacz piorący do tapicerki samochodowej?

Jeżeli posiadamy profesjonalny odkurzacz do tapicerki, jej wyczyszczenie i przywrócenie atrakcyjnego wyglądu, nie powinno być zbyt skomplikowane.

Odpowiednie urządzenie poradzi sobie nawet z wyjątkowo zaniedbaną tapicerką.

Jak dobrać odkurzacz do tapicerki samochodowej?

Warto w pierwszej kolejności przyjrzeć się mocy odkurzacza. Oczywiście, im jej wartość jest wyższa, tym bardziej sprawny będzie odkurzacz i lepszy efekt.

Jednak w przypadku tapicerki samochodowej, nie musimy inwestować w wyjątkowo silny sprzęt. Skutecznie poradzenie sobie z czyszczeniem tapicerki możliwe jest już dzięki użyciu odkurzacza o mocy w przedziale 100-400 watów.

Profesjonalne odkurzacze piorące (ekstrakcyjne i parowe) możesz znaleźć w katalogu Roberta Szacherskiego z Multi-Matic.pl: https://multi-matic.pl/k/urzadzenia-czyszczace/odkurzacze-profesjonalne/odkurzacze-piorace/ i zamówić online.

Pamiętajmy, że samochód charakteryzuje ograniczona przestrzeń. Ze względu na ten fakt, o wiele lepiej sprawdzi się odkurzacz o mniejszych gabarytach, którym będziemy łatwiej mogli manewrować.

Wybierzmy produkt wyposażony w dużą ilość różnych końcówek. Umożliwią one dotarcie do mniej dostępnych miejsc, jak obicia podłogi w okolicach foteli.

Jaki płyn do odkurzacza piorącego?

Żeby odkurzacz dobrze wywiązał się ze swojego zadania, musimy zakupić do niego odpowiedni rodzaj płynu. Nie każdy produkt bowiem sprawdzi się w odkurzaczach piorących.

Preparat musi mieć specjalne przeznaczenie do wykorzystania w tego typu urządzeniach. Płyny do odkurzaczy piorących mają bowiem nieco innych charakter niż większość tradycyjnych produktów.

Przede wszystkim, mają charakter mało pieniący się. Chodzi o to, by zbyt intensywna piana nie zalała turbiny, a tym samym nie doprowadziła do poważnej awarii odkurzacza.

Skład specjalnych preparatów tworzą niezbyt agresywne składniki chemiczne wysokiej jakości. Agresywna chemia może bowiem uszkodzić materiał.

Zdecydowanie najlepiej postawić na detergent w płynie. Wybór środka w proszku, który się samodzielnie rozwadnia może powodować osadzanie się pozostałości proszku wewnątrz odkurzacza, jeżeli roztwór zostanie przygotowany nieumiejętnie.

Ile kosztuje dobry odkurzacz piorący? Ceny na polskim rynku

Jednoznaczna odpowiedź na tak postawione pytanie nie może zostać udzielona. Cena odkurzacza jest bowiem zależna od wielu czynników. Różnicuje ją zarówno wymiar i kształt odkurzacza, jak i jego kluczowe parametry takie jak np. moc ssąca czy siła wyrzutu wody.

W zależności od stopnia zaawansowania odkurzacz może kosztować od kilkuset, do nawet kilku tysięcy złotych.

Opinie użytkowników:

Przeglądając opinie użytkowników można stwierdzić, że zdecydowana większość posiadaczy odkurzaczy piorących jest w pełni zadowolona ze swoich urządzeń.

Wśród opinii często pojawia się stwierdzenie, że jakość sprzątania znacznie różni się od tej, jaką zapewniały tradycyjne odkurzacze. Użytkownicy podkreślają, że dywany i wykładziny odzyskują dawny blask, a ich kolory stają się intensywne.

Artykuł opracowany przez Multi-Matic.pl – dystrybutora parownic, odkurzaczy piorących i innych urządzeń czyszczących na parę.

Pan Robert chętnie pomoże w doborze odpowiedniego urządzenia czyszczącego. Wystarczy napisać: info@multimatic.pl lub zadzwonić pod numer +48 508 017 831

SPONSOROWANE

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here