Wielki powrót aloesu! Sprawdź, co w sobie ma ten magiczny składnik?

51

Aloes od wieków jest wykorzystywany jako środek leczniczy, kosmetyczny i terapeutyczny. Obecnie ten dobroczynny komponent, po kilku latach przerwy, powraca do łask i ma szansę stać się kosmetycznym hitem tego lata. Aloes nie tylko nawilża i koi naszą skórę, ale również spowalnia oznaki starzenia. Na tym jednak nie koniec. Sprawdź, co jeszcze potrafi uczynić ten niepozorny sukulent.   

Zdrowa skóra

Kosmetyki z aloesem wspaniale nawilżają cerę oraz koją zbyt mocno opaloną czy podrażnioną skóry. Aloes ma w sobie tzw. związki wielopierścieniowe, które pochłaniają najniebezpieczniejsze (najdłuższe, docierające najmocniej do skóry) promienie UV. Produkty aloesowe niezawodnie radzą sobie także z działaniem czynników „miejskich” takich jak smog, kurz, wiatr, czy klimatyzacja. Co więcej, ten sukulent zda egzamin w walce z trądzikiem. To za sprawą właściwości przeciwzapalnych aloesu, które zapewniają natychmiastową ulgę i łagodzą zaczerwienienia. Oferta kosmetyków z aloesem jest bardzo szeroka. Warto odwiedzić najbliższą drogerię albo sprawdzić asortyment internetowego sklepu kosmetycznego https://kontigo.com.pl.

Eliksir młodości

W wielu kulturach sok z aloesu stosowany jest jako eliksir młodości. Regularnie spożywany, spowalnia procesy starzenie, a to za sprawą zawartych w aloesie przeciwutleniaczom. Są one naturalną obroną organizmu przed wolnymi rodnikami, które nie tylko mogą uszkodzić komórki, ale też prowadzą do wielu problemów zdrowotnych. Aloes jest również skarbnicą witamin i minerałów. W soku aloesowym znajdują się takie witaminy jak A, B1, B2, B3, B6, B9 (kwas foliowy), B12, C i E. Sok ten jest również doskonałym źródłem wapnia, magnezu, cynku, chromu, selenu, sodu, potasu, żelaza, miedzi, czy manganu. Aloes to zatem naturalny suplement diety.

Kontrola wagi

Zmagasz się z dodatkowymi kilogramami? Z pomocą przyjdzie aloes, który działa dobroczynnie na jelita, usprawniając funkcjonowanie tak zwanych kosmków jelitowych, które wchłaniają substancje odżywcze. Sukulent wspomaga naturalne funkcje oczyszczania wątroby, nerek i skóry, dodatkowo przechodząc przez układ pokarmowy wchłania toksyny, które są następnie wydalane przez jelito grube. Aloes wpływa korzystnie na nasz układ pokarmowy, przyśpiesza trawienie i oczyszcza przewód pokarmowy. Jest on również stosowany w leczeniu i łagodzeniu ostrych skutków zapalenia okrężnicy, zespołu jelita drażliwego i wrzodów.

Wzmocnienie systemu odpornościowego

Aloes wywiera również nieoceniony wpływ na nasz układ immunologiczny. Wszystko za sprawą polisacharyd, które są zawarte w soku z aloesu. Stymulują one makrofagi, których główną funkcją jest obronna organizmu: fagocytoza oraz synteza różnych produktów biorących udział w procesach immunologicznych. Picie soku z aloesu w szczególności zalecane jest podczas okresu jesienno-zimowego oraz wiosną, kiedy nasz organizm zmaga się ze skutkami przesilenia wiosennego.  

undefined

materiał promocyjny

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here