Tani kredyt gotówkowy – 3 sposoby jak go dostać

83
Gdy pożyczamy pieniądze czy wykupujemy ubezpieczenie, zależy nam na możliwych oszczędnościach. W przypadku kredytów gotówkowych znaczenie ma wysokość oprocentowania, która wpływa na to, jakie miesięczne raty będziemy spłacać przez najbliższe miesiące i lata. Dlatego tak ważne jest, żeby wybrać możliwie tani kredyt gotówkowy. Jak to zrobić? Poznaj 3 sprawdzone sposoby!

1. Zwiększ zdolność kredytową

Gdy będziesz wnioskować o kredyt gotówkowy na konkretnych warunkach, zostanie wziętych pod uwagę wiele czynników. Pytanie, czy w ogóle możesz liczyć na pozytywne rozpatrzenie Twojego wniosku, a jeśli tak, to na jakich warunkach. Na pewno istotna jest dotychczasowa historia kredytowa. Jak wyglądasz w BIK – Biurze Informacji Kredytowej i innych bazach? Sprawdź, zanim pójdziesz do banku. Spłać zaległe zobowiązania, znajdź poręczyciela, jeśli jest to niezbędne. Być może pomoże rezygnacja z karty kredytowej, która także jest uważana za zobowiązanie (nawet przy braku korzystania).

Czasami łatwiej o kredyt gotówkowy mają pary i małżeństwa, które dzielą się trudem prowadzenia gospodarstwa domowego, co wpływa na korzystny rozkład kosztów. Prosta do jakiegokolwiek kredytu wymaga ponadto umowy o pracę. Często najkorzystniejszy kredyt gotówkowy otrzymamy w banku, z którego już korzystamy jako lojalni klienci standardowego konta. Istnieje jeszcze wiele mniej lub bardziej znaczących działań, które maksymalizują szanse na korzystny kredyt i sam fakt jego otrzymania. Warto je poznać i zastosować w praktyce, żeby później odciążyć nieco portfel przy płaceniu comiesięcznych rat.

2. Porównaj

Internet jest po to, żeby z niego korzystać. Nie tylko dla zabawy! Takie strony jak porównywarka finansowa kredytowo.org, świetnie sprawdzają się na etapie poszukiwań taniego, przyjaznego banku. Regularnie odświeżane, aktualne zestawienia obrazują sytuację na rynku. Gdzie można wziąć kredyt najtaniej? Jakie są różnice w oprocentowaniu? Aby poznać odpowiedź na te pytania, wystarczy chwila spędzona przed komputerem. Dużym błędem jest ufanie wyłącznie reklamom – przecież każdy bank próbuje przekonać, że jest najlepszy. Jeśli nie porównasz liczb, nie otrzymasz pełnego obrazu sytuacji. A to właśnie porównanie sprawia, że minimalizujemy ryzyko wzięcia kłopotliwego, nieopłacalnego kredytu.

3. Udaj się do doradcy

Osoby, które preferują bardziej standardowe formy poszerzania praktycznej wiedzy na temat finansów, wybiorą pomoc wykwalifikowanego doradcy. Specjalista od kredytów zawsze ma dobrą orientację w aktualiach rynku, a jego zadanie polega na znalezieniu klientowi jak najlepszego rozwiązanie przy konkretnych potrzebach. Jeśli zastanawiasz się, gdzie najlepiej wziąć kredyt 20000 zł, po prostu udaj się do fachowca, który zna odpowiedź na to ważne pytanie. Czasami możesz liczyć na specjalne zniżki lub porady, o które ciężko w Internecie. Tak czy owak – nie idź na żywioł, pożyczając byle gdzie, bez przygotowania.

materiał partnera

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here