Dziecko jedzie na wakacje? Gdzie dzwonić, żeby sprawdzić autokar?

63
Aby mieć pewność, że dziecko pojedzie sprawnym autokarem, z trzeźwym kierowcą, który ma wymagane dokumenty, warto poprosić o pomoc policjantów z drogówki

Sezon wakacyjny w pełni. Wiele dzieci w najbliższym czasie będzie wyjeżdżało na obozy i kolonie. Trzebnicka policja zachęca, aby rodzice zgłaszali do kontroli autokary, którymi będą podróżowały ich pociechy.

Podczas letnich wakacji i urlopów policja przeprowadza wzmożone kontrole autobusów i innych pojazdów przewożących dzieci do miejsc letniego wypoczynku. Zachęcamy rodziców, organizatorów wycieczek jak również właścicieli firm przewozowych do współpracy z Komendą Powiatową Policji w Trzebnicy i zgłaszania autokarów wyjeżdżających na kolonie i obozy do skontrolowania przez patol policji – mówi Daria Szydłowska z Komedy Powiatowej Policji w Trzebnicy.

Jak dodaje, przed wyjazdem autokaru policjanci z „drogówki” sprawdzą trzeźwość kierowców, stan techniczny autobusów, posiadanie wymaganych uprawnień i przeglądów, poprawność załadunku bagażu oraz wszystkie czynniki wpływające na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Trzebniccy policjanci oczekuj na wszelkie zgłoszenia dotyczące przeprowadzenia kontroli autobusów, najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem, aby umówić czas i miejsce gdzie przyjedzie radiowóz.

Prosimy o kontakt pisemny lub telefoniczny:

  • z Kierownikiem Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy tel: 71 38 88 218 lub
  • telefoniczny z Oficerem Dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy tel:
    71 38 88 200,
  • wyjątkowo telefon alarmowy 997

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here