Ktoś obcy pochowany na naszym miejscu

812
Pan Zbigniew pokazuje, dokąd sięgają miejsca, które wykupiła jego rodzina. Rodzina chciałaby, żeby przeprowadzono ekshumację osoby, która została pochowana w obrębie ich kwatery

Wiem, że to dość nietypowa sprawa, ale prosiłem już o pomoc w różnych instytucjach kościelnych i nic. Doszło do tego, że moja ponad 80-letnia matka płacze na cmentarzu, bo taką dostała nagrodę za to, że przez wiele lat opiekowała się kapliczką. A wszystko przez to, że na naszej, wykupionej i opłaconej kwaterze proboszcz pochował inną osobę – mówi pan Zbigniew.

Faktycznie, sprawa z jaką zwrócił się do nas pan Zbigniew jest dość nietypowa. – Ja przez tego księdza przestałem chodzić do kościoła. Wiem, że chodzi się dla Boga, a nie dla księdza, ale jak zobaczyłbym go w kościele na mszy, to bym nie miał czystego sumienia. A cała sprawa zaczęła się kilka lat temu...

O co chodzi w sprawie? Kto ponosi winę i odpowiedzialność za zaistniałą sytuację?

Więcej w NOWej gazecie trzebnickiej lub w e-wydaniu, które kupisz tutaj

TEGO NIE ZNAJDZIESZ W INNEJ GAZECIE!

NIE ZNAJDZIESZ W INTERNECIE

8 KOMENTARZY

 1. Skoro Pan Zbigniew w wyniku zaistniałej sytuacji przestał chodzić do kościoła to problem rozwiązał się sam! Pochowają go na komunalnym! Pieniacz aferę robi bo widać lubi.

  • Skoro zaplacil to prawnie sie jemu nalezy. Ksiadz oszukal go i nie dziwie sie takiej postawy. Ciekawe jak bys sie zachowal jakbys nie otrzymal to za co zaplaciles.

  • Jeżeli ktoś nie chodzi do Kościoła ,nie znaczy że jest ateistą. Widać jaki z ciebie Chrześcijanin,żaden z ciebie Chrześcijanin.Pisma św. też nigdy nie przeczytałeś bo za głupi na nie jesteś.Wiem że nigdy nie przeczytałeś Pisma św. bo gdybyś przeczytał to byś wiedział co to jest wiara w Boga(nie w księdza,tak jak to jest u ciebie) i nie pisał takich farmazonów. Przez takich jak ty,przygłupich katolików ateiści jeżdżą po naszej wierze Chrześcijańskiej…………………………….Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie każdy, który mi mówi: «Panie, Panie», wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Wielu powie Mi w owym dniu: «Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?» Wtedy im oświadczę: «Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości».Dogmatyk,samo chodzenie do Kościoła nie daje ci „biletu” do Królestwa Niebieskiego.

   • nawiedzony jestes. Tyles sie rozpisal a i tak nadale nie rozumiesz, ze prawo cywilne jest ponad prawem kazdej instytucji religijnej, w tym seksty jaką jest KK.

  • Ksiądz to oszust,czyli grzesznik.
   Oszustwo
   Jest to najpowszechniejszy z grzechów przeciwko VIII przykazaniu. Najczęstszym powodem oszustwa jest chęć zysku, a więc chciwość pieniędzy (Ex 23,7; Lev 19,11; 25,14-17; Przyp 20,14; Łk 18,11; Rz 1,29; 1Kor 5,10-11; Ef 5,3.5; Kol 3,5; 2Tm 3,2). Najlepszą zaś okazją do oszustwa jest handel. Oszustwo jest związane z kłamstwem i obłudą (Gen 38,11-26; Jr 9,3-5; Mk 10,19). Oszustwo ma na celu wyłudzenie od bliźniego jak najwięcej kosztem jak najniższym.

 2. Nie dziwie sie ze ludzie odchodza od kosciola. Mafia koscielna od zawsze skupiala sie na robieniu interesow na potulnych wiernych.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here