By żyć, Oliwka potrzebuje jeszcze 4 mln zł

471
Mat. Rodziców. Chętni mogą wpłacić dowolną kwotę przez www.siepomaga.pl/serce-oliwii

Ponad 1,1 mln zł jest już na koncie „siepomaga” małej Oliwki, która, aby mogła żyć, pilnie potrzebuje operacji, którą wykonuje tylko jedna placówka medyczna na świecie – w Stanford w USA.

O Oliwce i walce, jaką dzielna dwulatka stoczyła ze śmiercią pisaliśmy dwa tygodnie temu w artykule „Życie Oliwki wyceniono na 5 mln zł”.

Przypomnijmy, że jeszcze przed narodzinami dziewczynki było wiadomo, że będzie miała chore serce. Jej rodzice odwiedzili wielu specjalistów, którzy zdecydowali, że malutka musi urodzić się w Warszawie, aby dziewczyna mogła jak najszybciej trafić do Centrum Zdrowia Dziecka. Wtedy pani Dorota Dąbrowska, mama Oliwki usłyszała, że w Polsce nikt nie jest w stanie leczyć jej dziecka i potrzebna jest operacja w Rzymie.

Koszt leczenia wyniósł 140 tys. zł i pochłonął rodzinne oszczędności, zorganizowano zbiórkę

Oliwka przeżyła, ale pojawiły się liczne komplikacje. Ani Oliwka, ani jej rodzice nie poddawali się.

W Rzymie mama Oliwki usłyszała: „Przykro mi, ale nie mam planu na dalsze leczenie Pani córki…” I wtedy okazało się, że jedyną możliwością uratowania córeczki jest operacja w USA, której koszt to 1,2 mln dolarów, czyli prawie 5 mln zł!

Najgorsze jest to, że serduszko dziewczynki coraz gorzej
sobie radzi

Po blisko miesiącu zbiórki na koncie Oliwki jest już ponad 1 mln zł, ale… potrzeba jeszcze 4 mln zł.

Na 5 mln pln wyceniono życie dziecka

Każdy, kto chce pomoc może wpłacić dowolną kwotę przez www.siepomaga.pl/serce-oliwii, a także biorąc udział w licytacjach na  Facebooku (cały dochód przekazywany jest na konto Oliwki w Fundacji Siepomaga, które można znaleźć wpisując „Grupa Licytacje na rzecz Oliwki”.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here