Akcja krwiodawcza już jutro w Trzebnicy

99
5 listopada w Żmigrodzie

Po raz kolejny przeprowadzona zostanie akcja honorowego krwiodawstwa, koordynowana przez wrocławską stację krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Krew oddać będzie można we wtorek, 17 lipca w godzinach 9 – 12.

Specjalny autobus stacji krwiodawczej stanie na parkingu przy Trzebnickim
Parku Wodnym „Zdrój”

Obalamy mity:

1. Nie oddaję, bo się zarażęJakiś HIV, czy inną chorobą np. rzeżączką.
Nie.  Nie ma takiej opcji, ponieważ do poboru używane są jednorazowe narzędzia.2. Uzależnię się i potem już ciągle będę musiał oddawać, bo będę miał nadciśnienie.
Nie. Oddawanie krwi nie ma skutków ubocznych w postaci nadprodukcji krwi. Nasz organizm jest systemem, który sam się reguluje.

Oddajesz tyle krwi, ile uważasz za stosowne, ale zwykle jest to 450 mililitrów. Dodatkowa informacja jest taka, że krew potrzebna jest praktycznie zawsze, a nie tylko na apel.

Honorowe krwiodawstwo ma kilka wymiernych zalet:

  1. Zwrot kosztów dojazdu do Centrum Krwiodawstwa.
  2. W dniu poboru krwi mamy wolne. Dodatkowe wolne w pracy, w szkole czy uczelni. Na prośbę dawcy wystawiane jest zaświadczenie usprawiedliwiające nieobecność, czyli można mieć dodatkowe dni wolne w roku. Honorowemu Dawcy Krwi, zgodnie z art. 9 ustawy o publicznej służbie krwi przysługuje zwolnienie od pracy w dniu oddania krwi i na czas okresowego badania lekarskiego z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.
Warto pomagać, oddając potrzebującym życiodajny płyn, który przecież mamy za darmo i mamy go około 5, 6 litrów w ciele.

Zostań bohaterem!!!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here