Jak znaleźć dobry zakład pogrzebowy we Wrocławiu?

419

Polska to nadal kraj ludzi starszych, borykający się przez wiele lat z ujemnym przyrostem naturalnym. Dopiero dane z roku 2017 przyniosły mały powiew nadziei, gdyż był to pierwszy od 5 lat rok, w którym przyrost naturalny osiągnął znów dodatnią wartość, choć – niestety – nadal stopa tego przyrostu jest bliska zeru. Budzi to słuszny niepokój w perspektywie najbliższych lat. Dotyczy to zarówno kwestii społecznych, ekonomicznych oraz wielu innych wymiarów, z którymi starzejące się społeczeństwo nie będzie najprawdopodobniej w stanie sobie poradzić.

Te ponure wizje zdają się rozjaśniać tu i ówdzie na mapie Polski takie dane jak te, które opublikował Urząd Statystyczny miasta Wrocławia. Według tychże danych mieszkańców Wrocławia przybywa: przychodzą na świat mali obywatele, a także wiele osób z innych części kraju decyduje się, aby osiąść właśnie w stolicy Dolnego Śląska. Obecnie najwięcej mieszkańców Wrocławia jest w wieku produkcyjnym i poprodukcyjnym, ale może – o ile trend narodzin się utrzyma – niedługo zaczną przeważać te młodsze pokolenia? Pewnie jednak wiele wody w Odrze upłynie, zanim tak się stanie.

Tymczasem jednak, jak w każdym innym mieście, mieszkańcy Wrocławia z racji wieku między innymi, borykają się z różnymi problemami, także zdrowotnymi. Niektóre choroby, które śmiało można nazwać cywilizacyjnymi, nadal zbierają obfite żniwo. I tak, dla przykładu, w 2015 roku najczęstszą przyczyną śmierci wrocławian były choroby układu krążenia, nowotwory i choroby układu oddechowego. Ma to wpływ na ogólną śmiertelność miasta nad Odrą, w którym w roku 2017 ubyło 7798 osób.

Te ostatnie dane nie są tymi, które z dumą prezentuje się światu. Nie są jednak także niczym niezwykłym. Opowiadają po prostu o zwyczajnym życiu w swoim codziennym rytmie radości i smutków. Radości zawsze przyjmujemy z radością. Warto jednak się zastanowić, co uczynić, aby jakoś przygotować się na smutki? Zwłaszcza na te najtrudniejsze chwile, gdy odchodzi ktoś bliski. Innymi słowy: jak znaleźć dobry zakład pogrzebowy we Wrocławiu?

W stolicy Dolnego Śląska na co dzień działa kilkanaście zakładów pogrzebowych. Wybór więc jest duży. Jednym z kryteriów tego wyboru może więc być lokalizacja zakładu. Bywa bowiem, że w trudnej chwili, w której trzeba poprosić jakąś firmę pogrzebową o pomoc, jako pierwszy przychodzi na myśl zakład pogrzebowy np. mijany po drodze do pracy. Innym kryterium mogą być pozytywne opinie rodziny, przyjaciół, znajomych czy sąsiadów. Niektórym też mógł zapaść w pamięć szczególnie piękny pogrzeb, w którym uczestniczyli – i, gdy nadchodzi bolesny moment podjęcia się organizacji takiej uroczystości, są pewni, że chcieliby aby pogrzeb ich Bliskiego wyglądał podobnie pięknie, z godnością i powagą. Inni zaś kierują się kryterium ekonomicznym czyli związanym z kosztami.

Zakład pogrzeby we Wrocławiu Roch&Abel

Takie właśnie uroczystości pogrzebowe – piękne, pełne godności oraz w konkurencyjnych cenach – przygotowuje od ponad 20 lat Zakład Pogrzebowy „Roch&Abel” roch-abel.pl, którego biuro mieści się we Wrocławiu przy ul. św. Wincentego 10A, nieopodal Dworca Nadodrze. Firma ta, prowadzona przez kolejne już pokolenie, która zachowuje dawne tradycje, jest znana wielu mieszkańcom Wrocławia, zwłaszcza tym należącym do starszego pokolenia. Wiedzą oni, że przekraczając próg tego zakładu pogrzebowego we Wrocławiu spotkają się z empatią i współczuciem, jak w rodzinie właśnie – bo to mają do siebie firmy rodzinne: szczególną atmosferę bliskości i zrozumienia. I to można nazwać kolejnym kryterium wyboru: atmosfera i relacje. Przy czym chodzi nie tylko o relacje z Klientami, ale także o relacje międzyludzkie w firmie.

Kryteriów wyboru dobrego zakładu pogrzebowego jest więc wiele. Przynajmniej tyle, ile samych zakładów pogrzebowych. Nie trzeba, oczywiście, brać pod uwagę wszystkich kryteriów, ale warto wiedzieć, na co można zwrócić uwagę. Nie bez powodu bowiem pogrzeb nazywany jest ostatnim pożegnaniem. Warto zadbać o to, by móc pożegnać się z Drogą sercu Osobą jak najpiękniej…

SPONSOROWANE

2 KOMENTARZY

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here