Fotowoltaika – dotacje gminne

761
Montaż paneli nie wymaga pozwolenia na budowę ani zgłoszenia

A co z prądem którego nie zużyję?

Energia elektryczna, która jest produkowana przez Waszą instalacje fotowoltaiczną jest w pierwszej kolejności zużywana przez Wasz dom. Dopiero jej chwilowe nadwyżki przekazywane są do sieci elektro-energetycznej. Więc warto przemyśleć jak i kiedy zrobić pranie czy upiec ciasto, aby zrobić to na „własnym” prądzie. Za każdy 1 kW oddany do sieci, ustawodawca daje Wam prawo pobrać 0,8 kW bez żadnych dodatkowych opłat. Z racji, iż latem będziemy mieli nadprodukcję prądu, a zimą jej niedobór, okres rozliczeniowy został określony rokiem kalendarzowym, abyśmy mogli nadwyżkę z lata odebrać z powrotem zimą i wiosną. Dzięki temu sieć elektro-energetyczna staje się dla nas magazynem prądu, gdzie nadwyżki z miesięcy letnich możemy „przechować” do zimy. Nad rozliczeniem Ty będzie czuwał licznik dwukierunkowy, który pokaże nam ile kilowatów pobraliśmy, a ile oddaliśmy do sieci. Licznik dwukierunkowy założy nam zakład energetyczny, bez naliczania dodatkowych opłat za jego wymianę.
Rejestracja elektroniczna zainteresowanych rozpoczyna się 3 lipca br. i będzie trwała do 14 lipca. Będzie odbywać się wyłącznie drogą internetową. Nabór wniosków odbędzie się w wersji papierowej w sierpniu. Jeżeli pojawią się pytania w kwestii rejestracji czy tez trudności sprzętowe, zapraszamy do naszego biura w godzinach 9.00-18.00 nasi specjaliści pomogą się zarejestrować na gminnej stronie i będziecie mieć pewność, że traficie na listę. Biuro mieści się na ulicy Daszyńskiego 42 (koło nowej fontanny na deptaku).
Zadzwoń i porozmawiaj z naszym ekspertem. PV instalator to firma z 10 letnim stażem i zamontowanymi sektami kW mocy instalacji fotowoltaicznych, w Polsce i Europie. W ramach gminnego projektu bezpłatnie przeanalizujemy Twoją nieruchomość i doradzimy najlepsze rozwiązania. Nasze instalacje gwarantują otrzymanie 85% dofinansowania. Zadzwoń już teraz, niestety liczba instalacji jest ograniczona ilością pozyskanych przez gminę środków. Nie daj się uprzedzić innym.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here