Dlaczego wierzymy w miłość online?

61

Z portali randkowych na całym święcie korzystają miliony osób. Nie brakuje historii, kiedy to para poznała się, odbywając randki przez internet, a po kilku miesiącach czy latach stanęła na ślubnym kobiercu. Internet traktujemy dziś jako tak samo dobre miejsce do spotkania swojego przeznaczenia w miłości, jak szkoła, restauracja czy miejsce pracy.

Dobry sposób na znalezienie miłości

Dobry portal randkowy powinien dawać możliwość sprofilowania swoich zainteresowań i wymagań dotyczących przysłowiowej „drugiej połówki”. Z takich serwisów korzysta wiele milionów ludzi i zdaniem większości, w 100 procentach spełniają one swoje zasadnicze funkcje. Szacuje się, że nawet 70 proc. singli, którzy poszukują partnera na randkach online, wierzy, że w ten sposób znajdzie miłość swojego życia.

W Polsce funkcjonuje około 70 portali randkowych – będących swego rodzaju odpowiednikiem dawnych biur matrymonialnych. Każdy użytkownik serwisu randkowego zakłada w nim swoje konto, podaje opis swojego wyglądu, zainteresowań i planów na przyszłość. W ten sposób każdy może zapoznać się z takim profilem, bez konieczności nawiązywania realnej relacji z daną osobą. Jeśli chcemy zaś dowiedzieć się o niej czegoś więcej, zawsze możemy umówić się na randkę przez internet.

Jak szukamy miłości w internecie?

Na portalach randkowych większość użytkowników loguje się z ciekawości. Chce zobaczyć, kto jeszcze ma tam swoje konta, ale jeśli nawiąże kontakt z interesującą osobą, niewykluczone, że znajomość internetowa przerodzi się w perspektywie czasu w realną przyjaźń lub związek na lata.

Chyba każdy z nas, albo przynajmniej większość zna pary, które poznały się w sieci. Dziś takie historie opowiadane przez zakochanych spotykają się z ciepłym przyjęciem i zainteresowaniem. Nie są powodem do wstydu – wręcz przeciwnie. Dowodzą, jaka jest siła internetu. Z roku na rok rośnie procent par, które poznały się online. Według danych 2014 roku nawet 5 proc. par w Polsce poznało się w sieci, ale w dalszym ciągu daleko nam choćby do USA.

Internet eliminuje wiele granic

Single mogą spokojnie szukać przeznaczenia w miłości w internecie. To także sposób na poznanie kogoś, jeśli wykonujemy pracę, która ogranicza nasze możliwości społeczne. Nie jest już problemem to, że mało wychodzimy, nie lubimy dyskotek i klubów nocnych, a na naszym osiedlu na spacerach widujemy tylko seniorów. Internet i portale randkowe otworzyły przed nami szerokie możliwości nawiązywania ciekawych kontaktów, łamiąc wszelkie ograniczenia dotyczące granic i miejsca zamieszkania. Nawet tysiące kilometrów dzielące dwie osoby nie muszą być przeszkodą w kiełkowaniu uczucia pomiędzy nimi. Internet staje się jego nośnikiem i pozwala na prowadzenie rozmów także z przekazem wideo.

SPONSOROWANE

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here