Co to jest optymalizacja strony internetowej?

34

Stworzenie strony internetowej i prowadzenie jej w ciekawy i interesujący z punktu widzenia odbiorcy sposób nie wystarczy, aby odniosła ona sukces w sieci i dało się ją spieniężyć. Aby dotrzeć do jak największego grona internautów trzeba zatem nie tylko wyróżnić się na tle reszty stron, ale też dać się spośród nich znaleźć. Pomoże w tym optymalizacja. O tym co to jest i czym różni się od pozycjonowania oraz jakie elementy podlegają optymalizacji przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozycjonowanie a optymalizacja

Pozycjonowanie i optymalizacja to hasła, które często są ze sobą mylone lub używane zamiennie, co oczywiście jest błędem. Zarówno jedno jak i drugie jest elementem składającym się na SEO – Search Engine Optimization. Trzeba je jednak umieć rozpoznać: pozycjonowanie (zwane też off-page) istotnie różni się od optymalizacji (on-page). Optymalizacja prowadzona jest na stronie docelowej, gdzie trzeba przyjrzeć się kodowi czy strukturze strony. Ważny też jest odpowiedni dobór słów kluczowych i tagów.

Pozycjonowanie stron związane jest również z działaniami poza samą strukturą witryny. Na pozycję witryny na liście wyników wyszukiwania bezpośredni wpływ ma algorytm wyszukiwarki, który uwzględnia około 200 kryteriów. Niektóre związane są z optymalizacją, a inne z ilością i jakością stron linkujących do witryny. Kluczowe jest to, że algorytm wyszukiwarki nie jest znany, poszczególne kryteria odkrywane są z czasem przez ekspertów od marketingu internetowego. Jedynie doświadczenie i wieloletnia obserwacja pozwalają określić, jakie elementy uwzględnia dany algorytm i jak powinno się do niego dostosować. Wiedzą to specjaliści z agencji takich jak OMS, profesjonalnie zajmujący się procesami SEO. Oferta firmy dostępna jest pod adresem: https://oms.slupsk.pl/seo-i-pozycjonowanie/.

Elementy podlegające optymalizacji

Wróćmy teraz do samej optymalizacji. Poddawane są jej elementy budowy strony oraz treści na niej zamieszczone. Zabiegi te mają na celu zwiększyć widoczność strony oraz uczynić ją czytelną dla robotów wyszukiwarek. Optymalizacji podlegają elementy takie jak kod strony, treść, grafika czy słowa kluczowe. Ważne jest by optymalizację przeprowadzać w prawidłowy sposób, jako że błędy popełniane w tym zakresie mogą w ogóle nie wpłynąć na pozycję witryny w wyszukiwarce, a w skrajnych przypadkach nawet ją pogorszyć.

SPONSOROWANE

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here