Zadbaj o zdrowie. Przebadaj się w Trzebnicy

308

W Polsce rak piersi jest najczęstszym nowotworem złośliwym u kobiet, ponieważ stanowi aż 22 proc. wszystkich zachorowań.

Statystycznie każdego dnia
u 47 kobiet diagnozuje się raka piersi

W odpowiedzi na te niepokojące statystyki Grupa Muszkieterów już po raz 11. organizuje kampanię „Muszkieterowie dla Polek” w kilkudziesięciu miastach w Polsce. Dzięki niej mieszkanki Trzebnicy będą mogły skorzystać z porady specjalistów oraz poddać się bezpłatnemu badaniu mammograficznemu:

Już 14 czerwca (w czwartek) na parkingu supermarketu Intermarché przy ul. Kwiatowej 1 w Trzebnicy stanie specjalny mammobus, w którym będzie można wykonać mammografię.

Kobiety, które chciałyby skorzystać z badania, mogą zapisać się na mammografię telefonicznie pod numerami: 68 452 77 96 oraz 68 452 77 17.

Bezpłatne badania skierowane są do Pań w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanej mammografii. Właśnie w tej grupie wiekowej obserwowana jest bowiem największa zachorowalność na raka piersi. Panie w pozostałych grupach wiekowych, ale które ukończyły 35 lat, będą mogły przebadać się za opłatą w wysokości 80 zł.

Od 2008 r. w ramach kampanii Grupy Muszkieterów przebadało się już ponad 52 tys. Polek.

Ewelina Weber

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here