Remont mieszkania – co warto zmienić?

49

Własne mieszkanie to dla wielu osób coś bardzo ważnego, ale trzeba mieć na uwadze to, iż wymaga ono nieustającej pracy. Widmo remontu z pewnością nikogo nie cieszy, gdyż wiąże się zwykle z dość dużymi wydatkami. Nie mówiąc już o czasie, który musimy poświęcić na jego wykonanie i posprzątanie po wszelkich pracach. W większości przypadków jest to jednak warte naszego wysiłku, gdyż w rezultacie otrzymujemy wspaniałe wnętrza, które będą nas cieszyły przez kolejne lata.

Wiele osób bardziej niż samego remontu, obawia się jego zaplanowania. Każdy z nas chciałby mieszkać w nowoczesnych i modnych wnętrzach, jednak nie każdy ma doświadczenie w tego typu pracach. Nie oznacza to, że od razu musimy wydawać pieniądze na specjalistów od projektowania wnętrz. Wystarczy usiąść przed komputerem i zacząć przeglądać dostępne zupełnie za darmo realizacje najróżniejszych projektów, które mogą nas zainspirować. I pamiętajmy, że zmiany wcale nie muszą być drastyczne, aby przyniosły fantastyczne efekty!

Meble

Nasze meble nie zawsze są szczególnie mocno zniszczone, ale mimo to dołuje nas już samo patrzenie na nie. Zwykle po prostu mamy dość tych samych szafek, sof czy stołów, które mimo iż służyły nam bardzo dobrze, przestały wzbogacać wnętrza naszego mieszkania. Dlatego też, w pierwszej kolejności warto pomyśleć o ich wymianie.

Rzecz jasna, najprostszym rozwiązaniem jest zakup zupełnie nowych mebli. Na co jednak stawiać? Jeśli chcemy, aby pomieszczenia w naszym domu stały się przestronniejsze, powinniśmy się zastanowić nad wybraniem prostych mebli w stonowanych kolorach. Minimalizm stylu nowoczesnego jest wręcz idealny, gdy zależy nam na tym, by dane pomieszczenie stało się bardziej „poukładane” i przejrzyste.

Ale co jeśli nie mamy ochoty wydawać pieniędzy na nowe meble prosto z salonu. Zawsze możemy postarać się nieco odświeżyć te, które już mamy. W przypadku sof i foteli możemy wymienić ich obicia. Ale wcześniej warto się zorientować ile będzie nas to kosztowało. Jeśli tapicer wyceni swoją pracę na dużą sumę pieniędzy, lepiej zainwestować w nowy mebel. Innym, tańszym rozwiązaniem jest zakup narzuty, dzięki której zakryjemy to czego nie lubimy.

Stare meble z drewna możemy oczywiście odmalować, co staje się bardzo modnym trendem. Zwłaszcza białe szafki są czymś niezmiernie pożądanym przez osoby ceniące sobie styl nowoczesny. A co w przypadku, gdy szafka nie nadaje się do odmalowania? W sprzedaży znaleźć można specjalne folie do ich oklejania, które dają wyjątkowo dobre efekty.

Kuchnia

Bardzo często kuchnia jest tym miejscem, które najbardziej wymaga remontu. Nie można się jednak dziwić temu, że chcemy, aby była ona nowoczesna, zwłaszcza jeśli lubimy gotować. Zwykle jednak musimy być przygotowani na to, że ulepszenia właśnie w tym pomieszczeniu mogą być najbardziej kosztowna. Jest to jednak bardzo opłacalna inwestycja, z której z pewnością będziemy zadowoleni. Co zatem warto zmienić, aby nasza kuchnia była bardziej funkcjonalna?

Szeroki blat kuchenny wykonany z wytrzymałego i przy tym ładnego materiału to jeden z ważnych elementów nowoczesnej kuchni. Ogromną popularnością cieszą się obecnie blaty kamienne, które wykonuje między innymi firma Thust. Warto zajrzeć na jej stronę: http://thust.pl/oferta/budownictwo, aby przekonać się, iż dzięki ogromnemu doświadczeniu i wykorzystaniu najlepszych materiałów, tworzy ona naprawdę fantastyczne blaty granitowe. Oczywiście jeśli bardziej interesuje nas na przykład blat marmurowy, również znajdziemy go w ofercie firmy.

Jeśli chodzi o zabudowę kuchni, czasem wystarczy wymiana frontów szafek, aby uzyskać świetny efekt końcowy. Oczywiście w tym przypadku również wiąże się to z pewnymi kosztami. Chcąc zaoszczędzić, możemy jednak w tej sytuacji również skorzystać z możliwości odnowienia szafek kuchennych przy pomocy wspomnianej już folii, którą naklejamy na ich fronty. Rezultat może nas naprawdę zaskoczyć, podobnie jak odwiedzających nas gości.

Kolejna rzecz, w przypadku remontu kuchni to oczywiście wymiana starych sprzętów AGD. Naturalnie nie musimy w jednym momencie decydować się na wyrzucenie wszystkich urządzeń, tylko dlatego, że potrzebujemy zmian estetycznych. Chodzi raczej o to, aby wykorzystać sytuację i wymienić te sprzęty, które tego wymagają. Czasem warto zdecydować się na zakup nowego urządzenia, które na przykład pobiera mniej prądu, czy w przypadku zmywarki również wody. Tym bardziej, że stare, ale sprawne sprzęty możemy przecież sprzedać.

Kolor ścian

Zmianą, która zwykle wymaga najmniejszych nakładów finansowych jest zwyczajne odmalowanie mieszkania. Czasem nawet się nie spodziewamy jak dużo może zmienić przemalowanie ścian w salonie, kuchni czy sypialni na nowy kolor. Jeśli nie dysponujemy akurat dużą gotówką, a chcielibyśmy zmienić coś w naszym otoczeniu, jest to najlepsze rozwiązanie. Oczywiście pamiętajmy przy tym jednak, aby wybrane przez nas barwy nadal pasowały do całościowego wystroju wnętrz w naszym domu. Wówczas unikniemy dysonansu, który zamiast poprawić nam humor, zupełnie negatywnie wpłynie na wygląd pomieszczenia.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here