Tak kibicowaliśmy naszym!

217

W miniony czwartek, 14 czerwca oficjalnie rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Dla wiernych fanów tego sportu, w największych miejscowościach powiatu trzebnickiego powstały Strefy Kibica. Jednak największą kumulację emocji jak do tej pory podczas mundialu obserwować można było podczas pierwszego i drugiego meczu reprezentacji Polski. Niestety nasza drużyna odpadła już z Mundialu i w czwartek zagra o honor z Japonią.

 

Cała Polska czekała na tę chwilę. Odliczanie do pierwszego gwizdka na Mundialu w Rosji. Mecz Polska-Senegal miał być przełomem. Orły Nawałki miały wygrać mecz otwarcia na mistrzostwach świata. Była wiara i moc w narodzie.

Zaangażowanie kibiców widać było na każdym kroku. Lokalne Strefy Kibica były wypełnione prawie „po brzegi”. W dobrym tonie były elementy garderoby, w barwach narodowych. Większość pokusiła się nawet o malunki na twarzy, czy biało-czerwone peruki. Nie brakowało na pewno pozytywnego nastawienia.

Strefy pełne kibiców

Przygotowane przez gminy Strefy Kibica cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dla najmłodszych przygotowano dodatkowe atrakcje, takie jak mobilne boisko ze sztuczną murawą w Prusicach czy Żmigrodzie, albo kącik zabaw i malowania twarzy w Trzebnicy. Najlepsze miejsca przed ekranami zajmowane były sporo przed meczem, a kilka minut przed pierwszym gwizdkiem ulice praktycznie świeciły pustakami.
Mimo że pierwszy występ na mundialu Polacy przegrali i wśród zgromadzonych słychać było jęki zawodu. To jednak już w niedzielę kolejny mecz naszej reprezentacji, ponownie zgromadził tłumy przed telewizorami. Niestety występ z Kolumbią, naszym orłom nie wyszedł. Przegraliśmy 0:3 i teraz pozostał nam tylko mecz o honor ze świetnie spisującą się Japonią. Będziecie kibicować naszym?

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here