Tragedia na drodze. Nie żyje dwoje Ukraińców.

2418

Kolejne dwa życia zabrała droga krajowa nr 5. Motocykl, którym jechały dwie osoby zderzył się z samochodem osobowym. Dwoje motocyklistów zginęło na miejscu.

Takich tragedii miało już nie być – nowa droga ekspresowa miała przejąć największy ruch pomiędzy Wrocławiem a Rawiczem, a na starej „piątce” miał odbywać się tylko ruch lokalny. Niestety, w ostatnią sobotę na „drodze śmierci” – jak starą piątkę nazywają mieszkańcy naszego powiatu doszło do kolejnego dramatu, w którym życie straciły dwie osoby.

Jak powiedzieli nam strażacy, dokładnie o godz. 19.55 w sobotę 16 czerwca do służb dotarła informacja o wypadku. Do zderzenia miało dojść w okolicach wsi Żmigródek, na drodze krajowej nr 5 (na starej „piątce”). Kiedy strażacy dojechali na miejsce, okazało się, że do zderzenia doszło na łuku drogi nr 5.

Czołowo zderzyły się motocykl marki BMW i samochód osobowy citroen berlingo. Jeszcze przed strażakami do wypadku przyjechała policja i zespół ratownictwa ratunkowego. Medycy stwierdził ustanie czynności życiowych u kierującego motocyklem, a pasażerka motocykla była reanimowana przez ratowników pogotowia. Osoby, które jechały samochodem były na zewnątrz pojazdu, a drugi zespół ratownictwa medycznego udzielał im pomocy. Jak doszło do tragedii i co było przyczyną wypadku?

Cały artykuł dostępny w wydaniu papierowym

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here