Stop piratom drogowym. Z 2 promilami i bez uprawnień uciekał na motocyklu

1084
Zdjęcie poglądowe. Gdy Policjanci dogonili uciekiniera i zrównali się z nim, ten porysował radiowóz i wywrócił się do przydrożnego rowu

Do zdarzenia doszło na początku czerwca. Policjanci z Trzebnicy otrzymali zgłoszenie o motocykliście – piracie, który stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusze patrolując okolice miejscowości Zawonia zauważyli motocyklistę, którego postanowili zatrzymać do kontroli drogowej.

Kiedy użyli sygnałów świetlnych
i dźwiękowych, próbując zatrzymać kierującego, 26-latek ominął swoim motocyklem policyjny partol
i zaczął uciekać

Policjanci o zdarzeniu powiadomili dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy i rozpoczęli pościg. Gdy dogonili uciekiniera i zrównali się z nim, ten porysował radiowóz i wywrócił się do przydrożnego rowu. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że zatrzymany nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Badanie na zawartość alkoholu wykazało u niego 2 promile
alkoholu w organizmie

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a jego motocykl na parking strzeżony.

Kierujący odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania się do policyjnej kontroli oraz jazdę bez uprawnień oraz jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna.

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here