Nie podlewaj ogródka. Brakuje wody

287

W gminie Żmigród, podobnie jak i w innych gminach na terenie naszego powiatu, z powodu ostatniej fali upałów, brakuje wody. Kilka dni temu, na stronie internetowej miasta pojawiła się następująca informacja:

„W związku z otrzymaną przed chwilą informacją od Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. zo.o. w Żmigrodzie – eksploatatora ujęć i sieci wodociągowych na terenie Gminy Żmigród –  apelujemy i prosimy Mieszkańców miejscowości Gminy Żmigród o zaprzestanie podlewania ogrodów oraz murawy na boiskach w godzinach popołudniowych i wieczornych do godz. 23.00. Podlewanie ogrodów powoduje prawie czterokrotnie większy rozbiór wody (niż średnie dzienne zużycie wody)  i brak wody do celów socjalno-bytowych dla mieszkańców.

Co prawda nie napisano o żadnych karach, które mogłyby grozić mieszkańcom za łamanie zakazu, ale warto zastosować się do prośby władz gminy.

Przy tej okazji, być może wiele osób rozważy zainstalowanie systemów do zbierania deszczówki, którą można podlewać ogrody w czasie upałów i suszy.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here