Przegląd rynku szczoteczek elektrycznych

98
Jeśli marzą nam się zęby na miarę gwiazdy Hollywood, konieczny jest zakup nieco droższej szczoteczki. Tylko wtedy będziemy w stanie zapewnić sobie urządzenie, które z efektywnością godną profesjonalnej opieki dentystycznej poradzi sobie z doprowadzeniem naszych zębów do jak najlepszego stanu. Oczywiście, trzeba się wówczas liczyć z wydatkiem wynoszącym kilkaset złotych, lecz efekt końcowy, jeżeli jesteśmy gotowi na zapłacenie odpowiedniej sumy, będzie w pełni tego wart.

Zanim jednak udamy się do sklepu z zamiarem zakupu najlepszej szczoteczki w asortymencie, powinniśmy odwiedzić naszego dentystę i poprosić o radę. Dzięki temu uzyskamy informacje dotyczącego tego, jakiego typu szczoteczki powinniśmy szukać, aby jak najskuteczniej poprawić stan naszego uzębienia.

Rodzaje szczoteczek elektrycznych

Szczoteczka oscylacyjno-pulsacyjna – jest to usprawniona wersja tradycyjnej szczoteczki rotacyjnej, która oprócz tradycyjnego ruchu obrotowego wykonuje kilkadziesiąt tysięcy pulsacji na minutę. Dociskają one włosie do szkliwa, co pozwala na skuteczniejsze usunięcie płytki nazębnej. Ich dodatkowym atutem jest to, że Oral-B, wiodący producent takich szczoteczek, oferuję szeroką gamę końcówek. Znajdziemy tu więc tradycyjne główki 3D, a także końcówki dla zębów delikatnych lub do wybielania zębów. Idealnym wyborem jest tu seria Genius, wykorzystująca nowatorską aplikację, pozwalającą nam na podłączenie smartfonu do szczoteczki, dzięki czemu możemy obserwować wnętrze naszej jamy ustnej podczas mycia i sprawdzać statystyki skuteczności czyszczenia.

Szczoteczka soniczna – szczoteczka ta wykonuje od 30 000 do 40 000 ruchów drgających na minutę. Soniczne szczotkowanie należy obecnie do najprostszych i najdelikatniejszych, ponieważ szczoteczkę wystarczy po prostu przesuwać powoli wzdłuż linii zębowej, zaś uwalniany przez nią płyn będzie przenikać do szkliwa i przestrzeni międzyzębowych, oczyszczając je. Szczoteczki te są bardzo ciche, a ponieważ szczotkowanie jest zupełnie nieinwazyjne, jest to też idealny wybór dla ludzi z zębami i dziąsłami wrażliwymi. Osoby noszące aparaty ortodontyczne nie muszą też dokupywać do nich specjalistycznych końcówek.

Szczoteczka ultradźwiękowa – urządzenie wykonuje nawet 96 milionów pulsacji na minutę, co nadaje wytwarzanym przez nie wibracjom właściwości terapeutyczne. Zabijają one bakterie, wspomagają ukrwienie dziąseł i zwiększają produkcję kolagenu, zaś ich działanie jest odczuwalne nawet poniżej linii dziąseł.

Programy mycia

Szczoteczki elektryczne charakteryzują się tym, że każdy użytkownik jest w stanie dostosować je do swoich potrzeb. Jest to możliwe dzięki przeróżnym końcówkom oraz właśnie programom, które zmieniają nieco tryb pracy urządzenia, pozwalając mu na pełnienie innych funkcji poza zwykłym czyszczeniem. Czy oznacza to zatem, że każda szczoteczka powinna oferować pełen zakres programów? Niekoniecznie, zwłaszcza, jeśli sami nie mamy wrażliwych zębów lub problemów z dziąsłami. Należy przede wszystkim dobrać dla siebie odpowiednią pastę oraz końcówkę, ponieważ nawet, jeśli już ustawimy program, który będzie dla nas odpowiedni, stanowić to będzie zaledwie część sukcesu.

Clean – podstawowy tryb czyszczący. Szczoteczka przez dwie minuty szczotkuje nasze zęby, pracując ze swoją optymalną szybkością.

Deep Clean – jeśli nasze zęby wymagają mocniejszego oczyszczenia, wykorzystujemy właśnie ten tryb. Dodaje on dodatkową minutę do dwuminutowego szczotkowania.

White – program wybielający. Szczoteczka pracuje bardziej intensywnie, w celu usunięcia przebarwień, także tych spowodowanych paleniem tytoniu. Dłuższe korzystanie z tego programu może jednak doprowadzić do nadwrażliwości zębów i uszkodzenia szkliwa, dlatego nie zalecamy zbyt częstego używania tej funkcji.

Clean & White – program ten stanowi wygodne połączenie podstawowego trybu czyszczącego z wybielającym. Najpierw nasze zęby zostaną wyszczotkowane, po czym szczoteczka uruchomi program White.

Polish – tryb polerujący, gwarantujący naszym zębom gładkość i połysk. Dodatkowo ogranicza on kamień nazębny, będący główną przyczyna próchnicy i chorób dziąseł. Jeśli nasza szczoteczka nie posiada takiego programu, możemy wykorzystać pastę z hydroksyapatytem, która również wypoleruje nasze szkliwo.

Massage/Gum Care – program do masażu dziąseł. Jest on szczególnie przydatny w przypadku stanów zapalnych, ponieważ poprawia on ukrwienie dziąseł, czyniąc je wytrzymalszymi. Dłuższe jego stosowanie może nawet kompletnie zatrzymać krwawienie, jeśli zmagamy się z takim problemem.

Sensitive – program zwalniający pracę szczoteczki, co pozwala na swobodne korzystanie z niej przez osoby z nadwrażliwościami. Ze względu na swoją delikatność, jest to również idealny tryb pracy dla dzieci, które nie posiadają jeszcze zębów stałych.

Jak zatem widzimy, nie każdy tryb jest szczególną koniecznością. Na pewno dobrze jest mieć szczoteczkę oferującą tryb do masażu dziąseł i delikatnego mycia. Pozostałe są już bardziej kwestią indywidualnych preferencji.

Czy warto używać szczoteczki elektrycznej?

Zdecydowanie tak. Warto też poczytać specjalistyczne strony i blogi o tych urządzeniach, tutaj przeczytasz jaka szczoteczka elektryczna jest najlepsza. Szczoteczka elektryczna poprawi znacznie stan naszych zębów, czyniąc je wolniejszymi od osadu i bakterii. Nasze dziąsła również staną się dzięki niej zdrowsze i mocniejsze. Pomimo mnogości funkcji droższych modeli, z urządzeń tych korzysta się naprawdę łatwo, nie musimy się nawet martwić o wykonywanie odpowiednich ruchów nadgarstkiem. Elektryczne mycie jest zatem nie tylko efektywniejsze, ale też znacznie przyjemniejsze.

materiał promocyjny

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here