Najlepsi z najlepszych, czyli producenci oferujący wycieraczki samochodowe, za które warto zapłacić

910
Wycieraczki samochodowe, jak większość części oraz podzespołów w samochodzie, z czasem się zużywają. Wówczas każdy kierowca staje przed dylematem, jakie pióra wybrać, aby były jak najbardziej efektywne oraz wytrzymałe. Na rynku funkcjonuje obecnie wielu producentów oferujących tego rodzaju części samochodowe, jednak któremu zaufać?

Taniej nie znaczy lepiej

Niestety, większość kierowców decyduje się na kupno tanich produktów, które można dostać nawet w dużym markecie. Takie rozwiązanie jest jedynie krótkotrwałym rozwiązaniem problemu, a jakość wykonania i wydajność pracy takich wycieraczek pozostawia wiele do życzenia. Za najlepsze obecnie wycieraczki uważa się pióra płaskie, które są o wiele trwalsze niż standardowe wycieraczki piórowe. Dodatkowo są one bardziej wydajniejsze oraz skuteczniejsze w czyszczeniu przedniej szyby samochodowej, a także charakteryzują się większą aerodynamicznością w porównaniu z innymi rodzajami wycieraczek.

Wśród najlepszych obecnie producentów wycieraczek samochodowych można wymienić m.in. marki Bosch, Flash, Alca, Denso, Valeo czy też Champion. Największą popularnością wśród kierowców cieszą się wycieraczki Bosch (sprzedaż na poziomie blisko 38 proc.), Valeo (ponad 24 proc.), Alca (blisko 15 proc.) oraz, ex aequo, Atlas i Oximo (ponad 10 proc.) – mówi ekspert od wycieraczek samochodowych w iParts.pl. Zawsze należy sprawdzić czy dane produkty, w tym przypadku wycieraczki, mają odpowiednie atesty oraz niezbędne homologacje.

Dobra jakość gwarancją bezpieczeństwa

Współczesne dobrej jakości wycieraczki samochodowe są najczęściej produkowane z kauczuku mającego w sobie domieszkę silikonu lub grafitu. Takie zestawienie pozwala uzyskać większą trwałość i skuteczność działania, a także umożliwia lepsze zbieranie wody oraz nie pozostawia smug na szybie. Dobrej jakości, aerodynamiczne wycieraczki gwarantują bardzo dobrą odporność w każdych warunkach atmosferycznych, nawet przy prędkościach dochodzących do 200 km/h. Prawidłowo zainstalowane wycieraczki pozwalają na uzyskanie lepszego docisku oraz jak najlepszego dopasowania do szyby samochodu.

Ku przestrodze

Za posiadanie brudnej szyby przedniej w samochodzie policja ma prawo ukarać właściciela pojazdu mandatem w wysokości nawet 500 zł. W momencie, gdy funkcjonariusz policji uzna, że samochód ma niesprawne wycieraczki oraz dodatkowo zbiorniczek z płynem do spryskiwaczy szyb jest pusty, wówczas kara pieniężna nałożona na takiego kierowcę może sięgnąć granicy nawet kilku tysięcy złotych. To tylko dowodzi, jak ważne w samochodzie są sprawnie działające wycieraczki.

materiał partnera

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here