Jak dbać o związek na odległość?

323

Miłość podobno nie wybiera, co jest jednym z powodów tego, iż jest taka wyjątkowa. Kiedy dwoje ludzi się w sobie zakochuje, pragnie spędzać ze sobą jak najwięcej czasu. Najchętniej w ogóle nie odstępowali by siebie na krok. Ale niestety nie każdy ma na tyle szczęścia, aby móc zrealizować to pragnienie. Mnóstwo jest przecież związków na odległość, w których dwoje zakochanych musi pokonywać nieraz setki kilometrów, by się zobaczyć.

Czy taka relacja ma sens? Zdania są podzielone i zależą od naszych indywidualnych przekonań oraz doświadczeń. Z pewnością warto próbować, zwłaszcza jeśli czujemy, że ta druga osoba jest kimś naprawdę wyjątkowym w naszym życiu. Aby jednak związek na odległość mógł się rozwijać, trzeba o niego dbać znacznie bardziej niż w przypadku, gdy ukochaną osobę mamy na wyciągnięcie ręki. Wymaga to pewnych poświęceń i ogromnego zaangażowania z obydwu stron. W jaki sposób możemy zatem dbać o taki związek?

Komunikacja

W każdym związku dobra komunikacja to podstawa. W przypadku par, które mieszkają daleko od siebie, regularne komunikowanie się ze sobą, na różne sposoby, jest jednak szczególnie istotne. I nie chodzi tutaj absolutnie o kontrolowanie drugiej osoby oraz wszystkiego co robi. Zaufanie to w tej sytuacji podstawa, dlatego nie możemy cały czas sprawdzać partnera, obawiając się, że robi coś co mogłoby się nam nie spodobać.

Oczywiście rozmowy telefoniczne to w związkach na odległość podstawa. Większość par dzwoni do siebie nawet kilka razy dziennie, ale jeśli nie macie czasu na tak częste pogaduchy, wystarczy, że skontaktujecie się w ten sposób tylko wieczorem. Wówczas możecie na spokojnie opowiedzieć sobie o minionym dniu, o tym co się wydarzyło oraz o waszych planach na najbliższy czas.

Jeśli macie taką możliwość, zamiast rozmowy przez telefon powinniśmy także skorzystać ze skypa lub innego komunikatora, który pozwala na przeprowadzanie wideo rozmów. To, że możecie zobaczyć siebie nawzajem z pewnością sprawi wam mnóstwo radości, dlatego warto poświęcić nieco czasu na takie właśnie rozmowy.

Wiadomości tekstowe, czyli po prostu sms-y to również ważna forma codziennej komunikacji z partnerem. Na napisanie takiej wiadomości nie potrzebujemy przecież dużo czasu, dlatego bez większego problemu możemy ją wysłać przed pracą, w przerwie na lunch czy nawet w drodze powrotnej ze spotkania. Mimo, iż nie możemy w nich zawrzeć zbyt dużo treści, zwykła wiadomość o tym, że tęsknimy za drugą osobą, naprawdę wiele znaczy.

Niespodzianki

Bardzo wiele par żyjących na odległość lubi robić sobie wzajemnie wszelkiego rodzaju niespodzianki. W ten sposób dają znać swojemu partnerowi, że zależy im na tym związku oraz cały czas o nim myślą.

Pomysł na jaki wpada bardzo wielu mężczyzn to chociażby kwiaty z dostawą dla ich ukochanych. Jest to niezwykle romantyczne, przez co kobiety naprawdę doceniają ten niewielki mogło by się wydawać gest. A wcale nie kosztuje on nas ani zbyt wiele czasu, ani pieniędzy. Wystarczy tylko dobra kwiaciarnia wysyłkowa, aby móc zamówić dowóz kwiatów praktycznie w każde miejsce.

Co więcej, nawet te bardziej leniwe osoby nie będą miały problemu ze zorganizowaniem takiej niespodzianki dla ukochanej. Znaleziona w sieci kwiaciarnia internetowa, taka jak na przykład kwiatylaura.pl, również może zrealizować nasze zlecenie i to w bardzo krótkim czasie. Niezależnie od tego czy naszym miejscem zamieszkania jest Kraków, Gdańsk czy Poznań, bez problemu znajdziemy firmę, której specjalnością jest właśnie doręczanie kwiatów. Pamiętajmy jedynie, że zamawiając kwiaty online powinniśmy mieć możliwość wyboru konkretnego bukietu na stronie internetowej kwiaciarni.

Rzecz jasna, dostawa kwiatów pod drzwi ukochanej kobiety to tylko jedna z możliwości niespodzianek jakie możemy sprawić partnerowi. Fantastyczne są również niezapowiedziane wizyty, czy zorganizowanie wspólnej wyprawy, nawet tylko na weekend. Kreatywność w tym przypadku jest jak najbardziej wskazana. Ważne żeby sprawić drugiej osobie mnóstwo radości i spędzić ze sobą jak najwięcej czasu.

Planujcie wspólną przyszłość

Związek na odległość można pielęgnować, ale należy pamiętać, że nie może on trwać wiecznie. W którymś momencie będziecie musieli zdecydować o tym co zrobić, aby w końcu być ze sobą na co dzień. Konieczne będą zapewne jakieś kompromisy. Każde z was będzie musiało z czegoś zrezygnować dla dobra związku. Dlatego też, nie powinniście unikać rozmów dotyczących waszej wspólnej przyszłości.

Oczywiście, jeśli to dopiero początek waszej znajomości, nie musicie natychmiast dyskutować na temat tego czy razem zamieszkacie. W przypadku jednak, gdy po kilku miesiącach będzie się wam dobrze układało, warto się zastanowić nad tym, co możecie zmienić w swoim życiu, aby być bliżej siebie. Być może zmiana pracy nie jest szczególnie dużym problemem dla jednej z osób, lub też możecie się przeprowadzić po skończeniu studiów. Warto przeanalizować każdą możliwość, tak by mimo przeciwności losu, takich jak chociażby odległość, wasz związek mógł się rozwijać i przynosić wam przy tym mnóstwo radości.

1 KOMENTARZ

  1. są ludzie którzy leżą obok siebie i sa sobie obcy, a są tacy co dzieli ic tysiace km a miłość kwitnie, ale mówi się, że jedni i drudzy, są w zwiazkach

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here