IPhone’y też się psują. Poznajmy najpopularniejsze usterki

199

Nie ma wątpliwości, że telefony z serii iPhone to jedne z lepszych tego rodzaju urządzeń na rynku. Wzbogacone wyjątkowym systemem iOS mają masę wielbicieli. Pamiętajmy jednak, że to tylko sprzęt, który jak każdy inny może doznać usterki lub się zepsuć. Co w takiej sytuacji zrobić?

Kultowy sprzęt

IPhony są cenione za designerską, piękną konstrukcję i idealne spasowanie elementów. Na ich temat przeważnie mówi się tylko pozytywnie, a legenda marki jest znana nawet osobom, które korzystają z telefonów innych firm. Trzeba przyznać, że z jednej strony, urządzenia firmy Apple są naprawdę solidne i jedyne w swoim rodzaju, z drugiej – mają świetną promocję, rewelacyjnie przygotowaną strategię marketingową, przez co nie słyszy się przeważnie o wadach. A one – jak w każdej innej sytuacji – występują pod postacią usterek. Poznajmy je i zobaczmy, czy da się im zaradzić

Telefon nie zawsze idealny

Chociaż w iPhone’ach stosowane są nowoczesne technologie i rozwiązania, to nie są one wolne od przykrych niespodzianek. Przykładowo w modelu 5S denerwowała mało pojemna bateria, która potrafiła się nawet w niektórych sytuacjach wyłączać (przy niskich temperaturach). Poza tym szwankowała tu kalibracja czujników, bo żyroskop czy kompas podawał błędne odczyty. Urządzenie również nadmiernie się nagrzewało.

Trzeba jednak przyznać, że wspomniane problemy były wywołane przez oprogramowanie, które zostało zaktualizowane, a błędy wyeliminowane. Mimo to w kolejnej wersji – 6S również pojawiały się mniejsze lub większe utrudnienia. Co jednak z poważniejszymi zdarzeniami?

Usterki telefonów iPhone

Bardzo często zdarza się rozbity wyświetlacz LCD, często też przy okazji musi zostać wymieniony digitizer, czyli szybka dotykowa. W dobrym serwisie iPhone dostaniemy na pewno radę, że można takich problemów uniknąć, na przykład stosując szkło hartowane. Bardzo często zdarza się też zalanie cieczą. Niestety, tak już dziś jest, że telefony mamy ze sobą wszędzie, także podczas spożywania posiłków, więc o wypadek nietrudno. Pamiętajmy, że w zależności od tego jakie to zalanie, naprawa może być bardziej lub mniej skomplikowana, ale to już ocenić powinien specjalista z serwisu.

Dość często w smartfonach Apple zaczyna szwankować przycisk Home. Po prostu przestaje działać przez zużycie. Tutaj raczej należy spodziewać się wymiany tego elementu. Inne zdarzające się usterki to uszkodzona kamera, obudowa czy zepsute złącze słuchawkowe.

Pamiętajmy, że te wszystkie problemy można naprawić w odpowiednim serwisie. W zależności od tego, gdzie mieszkamy, do wyboru są różne tego rodzaju punktu, na przykład serwis iPhone Wrocław. Warto powalczyć o swój telefon, niż rozglądać się za nowym modelem.

SPONSOROWANE

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here