Oferty na ścieżki rowerowe znowu za wysokie

481
Prace w Prusicach i Żmigrodzie są już bardzo zaawansowane, a w Trzebnicy nie wiadomo jeszcze kiedy się rozpoczną

Czy budowa ścieżek rowerowych będzie zagrożona?

Kilka dni temu odbył się już II przetarg i kolejny raz oferty na budowę miejskich ścieżek rowerowych w Trzebnicy są dużo wyższe niż założyli urzędnicy.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji pod nazwą: „Budowa ścieżek pieszo – rowerowych trasą dawnej kolejki wąskotorowej” od dawna trwają prace na terenie gminy Prusice i Żmigród. Trasy rowerowe mają łączyć się ze świetną i malowniczą infrastrukturą rowerową, która już od dawna realizowana jest w powiecie milickim.

Takie fantastyczne ścieżki prowadzące malowniczymi trasami pośród lasów są u nas

Gmina Trzebnica ma dwa wyjścia. Może kolejny raz unieważnić przetarg lub wyasygnować z budżetu brakującą kwotę, ale wtedy inne zadania mogą być zagrożone.

Jaką decyzję podejmą
burmistrz i radni? 

Gmina Trzebnica na wybudowanie ścieżek rowerowych w mieście zamierza przeznaczyć 3 337 810 zł. Z czego na zadanie I, dotyczące przede wszystkim budowy ścieżek i ich oznakowania – 3 062 106,89 zł oraz na zadanie II związane z robotami kanalizacyjnymi, oraz stworzeniem nawierzchni ścieżek – 275 703,11 zł.

W piątek (11 maja) w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy otworzono oferty.
Do przetargu stanęły trzy firmy.
  1. „BRUKPOL” Sp. z o.o. z miejscowości Strzelce Wielkie zaproponowała, że zadanie I zrobi za: 4 554 475,86 zł i jest to o blisko 1,5 mln zł więcej niż założenia gminy. Natomiast dla zadania II oferta brutto wynosi 401 651,59 zł, co również w znacznym stopniu przekracza kwotę ustaloną przez gminę.
  2. Przedsiębiorstwo Instalacyjne „System Plus” Mirosława Gajdy z Trzebnicy zadanie II, wyceniło na kwotę 374 535 zł, co również przekroczyło „budżet” gminy.
  3. Ostatnia z ofert wpłynęła od firmy Berger Bau sp. z o.o z Wrocławia, która złożyła ofertę tylko na zadanie I i zaproponowała, że może je wykonać za kwotę 4 327 614,28 zł. Co również znacznie przekracza kwotę zakładaną przez Gminę Trzebnica.

Podsumowując, gdyby gmina wybrała najniższe oferty, to będzie to o blisko 1,4 mln zł więcej niż zakładała gmina

Nie wiadomo jednak czy w tej sytuacji, kiedy kolejny raz oferty znacznie przekraczają kwotę zaproponowaną przez zamawiającego, urzędnicy zdecydują się przeznaczyć na to zadanie większe środki, czy jednak przetarg po raz drugi zostanie unieważniony.

Finalna decyzja w tej sprawie powinna zostać ogłoszona w ciągu kilku najbliższych dni.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here