Mieszkańcy mają głos! Nie bądź obojętny

130
@pixabay.com

Jeszcze do 20 maja mieszkańcy Gminy Trzebnica mają możliwość głosowania na wybrany przez siebie projekt w ramach tegorocznej edycji „Budżetu Obywatelskiego”. Zwycięski projekt otrzyma 100 tys. zł na realizację zadania. Oficjalne rozstrzygnięcie poznamy 4 czerwca.

W tym roku mieszkańcy do wyboru mają tylko 4 projekty

1.  „Budowa chodnika wzdłuż ul. Św. Jadwigi w Kuźniczysku” – Wykonanie projektu budowlanego oraz uzyskanie zezwoleń. Wykonanie chodnika służącego poprawie bezpieczeństwa mieszkańców.

2.”Budowa boiska wielofunkcyjnego (boisko do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki) w Taczowie Wielkim” – dzięki budowie boiska wielofunkcyjnego m.in. powstanie zaplecze sportowo-rekreacyjne, które poszerzy możliwość integracji mieszkańców Taczowa Wielkiego, Taczowa Małego, Brochocina oraz Raszowa, poprzez udział w grach zespołowych jak piłka nożna czy siatkówka.

3.”Utwardzenie tras nad zalewiskiem Glinianka w Trzebnicy. Budowa siłowni plenerowej dla każdego, również dla seniora oraz ustawienie plenerowego stołu do gry w piłkarzyki” – projekt ten ma zwiększyć atrakcyjność terenów zielonych nad zalewiskiem i stworzyć w tym miejscu nową strefę aktywności.

4. „Zakup lekkiego samochodu pożarniczego dla OSP w Cerekwicy” – zakupiony samochód pożarniczy dla OSP będzie służył mieszkańcom okolicznych miejscowości do niesienia pomocy w sytuacjach takich jak: pożary, wypadki drogowe, udzielanie pierwszej pomocy i klęski żywiołowe. Obecnie OSP w Cerekwicy posiada 35-letni samochód marki Żuk, który nie zawsze sprawdza się w wyżej wymienionych sytuacjach.

Jak głosować?

Każdy pełnoletni mieszkaniec gminy Trzebnica (zameldowany na stałe bądź czasowo) może oddać tylko 1 głos na wybrane z listy zadanie.

Zagłosować można na kilka sposobów. Bezpośrednio poprzez stronę internetową http://trzebnica.pl/4031/glosowanie-budzet-obywatelskie-2018.html. Co ważne, w głosowaniu internetowym należy potwierdzić swój głos. Po wypełnieniu formularza na wskazany w nim adres email przesłana zostanie wiadomość wraz z linkiem do potwierdzenia.

Niepotwierdzony głos
nie zostanie zaliczony

Można również pobrać kartę do głosowania ze strony internetowej trzebnica.pl i złożyć ją następnie w biurze podawczym Urzędu Miejskiego w Trzebnicy. Karty do głosowania są również dostępne w burze podawczym UM w Trzebnicy. Co ważne, tylko poprawnie wpisany numer pesel, czytelny podpis oraz poprawnie zaznaczony wybór projektu na karcie do głosowani, czyni głos ważnym.

PODZIEL SIĘ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here