Mieszkańcy mają głos! Nie bądź obojętny

154
@pixabay.com/ Zdjęcie poglądowe

Jeszcze do 20 maja mieszkańcy Gminy Trzebnica mają możliwość głosowania na wybrany przez siebie projekt w ramach tegorocznej edycji „Budżetu Obywatelskiego”. Zwycięski projekt otrzyma 100 tys. zł na realizację zadania. Oficjalne rozstrzygnięcie poznamy 4 czerwca.

W tym roku mieszkańcy do wyboru mają tylko 4 projekty

1.  „Budowa chodnika wzdłuż ul. Św. Jadwigi w Kuźniczysku” – Wykonanie projektu budowlanego oraz uzyskanie zezwoleń. Wykonanie chodnika służącego poprawie bezpieczeństwa mieszkańców.

2.”Budowa boiska wielofunkcyjnego (boisko do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki) w Taczowie Wielkim” – dzięki budowie boiska wielofunkcyjnego m.in. powstanie zaplecze sportowo-rekreacyjne, które poszerzy możliwość integracji mieszkańców Taczowa Wielkiego, Taczowa Małego, Brochocina oraz Raszowa, poprzez udział w grach zespołowych jak piłka nożna czy siatkówka.

3.”Utwardzenie tras nad zalewiskiem Glinianka w Trzebnicy. Budowa siłowni plenerowej dla każdego, również dla seniora oraz ustawienie plenerowego stołu do gry w piłkarzyki” – projekt ten ma zwiększyć atrakcyjność terenów zielonych nad zalewiskiem i stworzyć w tym miejscu nową strefę aktywności.

4. „Zakup lekkiego samochodu pożarniczego dla OSP w Cerekwicy” – zakupiony samochód pożarniczy dla OSP będzie służył mieszkańcom okolicznych miejscowości do niesienia pomocy w sytuacjach takich jak: pożary, wypadki drogowe, udzielanie pierwszej pomocy i klęski żywiołowe. Obecnie OSP w Cerekwicy posiada 35-letni samochód marki Żuk, który nie zawsze sprawdza się w wyżej wymienionych sytuacjach.

Jak głosować?

Każdy pełnoletni mieszkaniec gminy Trzebnica (zameldowany na stałe bądź czasowo) może oddać tylko 1 głos na wybrane z listy zadanie.

Zagłosować można na kilka sposobów. Bezpośrednio poprzez stronę internetową http://trzebnica.pl/4031/glosowanie-budzet-obywatelskie-2018.html. Co ważne, w głosowaniu internetowym należy potwierdzić swój głos. Po wypełnieniu formularza na wskazany w nim adres email przesłana zostanie wiadomość wraz z linkiem do potwierdzenia.

Niepotwierdzony głos
nie zostanie zaliczony

Można również pobrać kartę do głosowania ze strony internetowej trzebnica.pl i złożyć ją następnie w biurze podawczym Urzędu Miejskiego w Trzebnicy. Karty do głosowania są również dostępne w burze podawczym UM w Trzebnicy. Co ważne, tylko poprawnie wpisany numer pesel, czytelny podpis oraz poprawnie zaznaczony wybór projektu na karcie do głosowani, czyni głos ważnym.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here