Z rodziną najlepiej wychodzi się na… żmigrodzki rynek

514
Fot. @pixabay.com

Po raz pierwszy 13 maja o godzinie 13:00, odbędzie się Gminny Dzień Rodziny w Żmigrodzie. Organizatorem imprezy jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Placówka Wsparcia Dziennego w Żmigrodzie.

Impreza na Rynku jest dedykowana całym rodzinom

Miejsce wydarzenia będzie podzielone na cztery strefy.

  • Dla Dziecka – tutaj najmłodsze pokolenie będzie miało możliwość zabawić się w artystę plastyka.
  • Dla Mamy– w tej części zabiegane zwykle mamy będą mogły zadbać o urodę.
  • Dla Taty – w tym miejscu ojcowie będą mogli pograć np. w piłkarzyki.
  • Dla Babci i Dziadka – w swojej strefie seniorzy będą mogli zadbać o swoje zdrowie.

Na miejscu dzieci, uczestniczące w imprezie będą miały możliwość skosztowania darmowej waty cukrowej i  popcornu, a dorośli kiełbasy z grilla.

Podczas rodzinnego świętowania nie zabraknie także oprawy muzycznej. Na scenie będzie można zobaczyć wychowanków Placówki Wsparcia Dziennego, działający przy Zespole Placówek Kultury zespół Stars of Melody & City Band, prowadzony przez instruktorkę wokalną Izabelę Możdżeń oraz grupę „Humorek” ze Stowarzyszenia Klubu Seniora.

Organizatorzy zadbali o to, by na żmigrodzkim Rynku występowały wszystkie pokolenia

Podczas  fiesty odbędą się dwa konkursy:
  1. Rodzinne Karaoke – rozpocznie się o godzinie 13:15. W konkursie mogą uczestniczyć grupy rodzinne od dwóch do sześciu osób. W grupie mogą być rodzice, dzieci, rodzeństwo, kuzynostwo, czy dziadkowie. Repertuar wykonawców jest przez nich osobiście wybierany, organizatorzy nie narzucają z góry utworów do zaśpiewana
  2. Kolejnym konkursem będzie Żmigrodzki Turniej pokoleń. Rozpocznie się on o godzinie 14:30. Do konkurencji sprawnościowych oraz quizu wiedzy o Żmigrodzie może podejść maksymalnie 10 drużyn 4 osobowych, w których składzie muszą być dwie osoby pełnoletnie (nie muszą to być rodzice) oraz dwoje dzieci w wieku od 6 do 15 lat.

Na stronie internetowej Zespołu Placówek Kultury można pobrać kartę zgłoszeniową do tych konkursów. Zgłoszenia rodzin do Karaoke oraz Turnieju przyjmowane są osobiście lub telefonicznie w Gminnym Centrum Informacji w Żmigrodzie (Tel. 71 385 27 58)lub w Sekretariacie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żmigrodzie (Tel.71 385 36 72) do dnia 08.05.2018 r.

Wydarzenie potrwa do godziny 17:00

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here